Dijital Reklam Ajanslarının Firmalara Faydaları

Müşterileri iyi bir ürün veya hizmet alımına iten en büyük sebep iyi bir pazarlama olacaktır. Günümüzde iyi bir pazarlama için ilk şart dijital reklam ajansları ile çalışmaktır.  Dijital reklam ajansı kaliteli ve tecrübeli bir ekip ise emin olun firmanıza çok şey katacaktır. İyi bir hizmet alımı için teklifler yardımı ile müşteri ile iletişim kurma eylemi olarak ifade edilecek olan pazarlamanın pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de dijital reklamlardır. Reklamcılık sektörü sayesinde firmalar ürün, hizmet ya da markalarını daha geniş kitlelere eriştirme ve duyurma imkanı bulurlar. Geçmiş yıllarda yazılı ve görsel ögeler ile somut olarak yapılan reklamcılığın yerini bu gün dijital reklamlar almıştır.

Herhangi bir etkili iletişim tekniğinin hızına erişemeyeceği reklamların firmalar tarafından etkin bir şekilde kullanılması gerekir. Mal ya da hizmetlerin tanıtım ve pazarlamasına dair elektronik ortamda yapılan tanıtımlar olarak bilinen dijital reklamcılık, dijital reklam ajansları tarafından yapılan internet tabanlı bir faaliyet olması sebebi ile firmaları daha geniş kitlelere ulaştırmaktadır.

Mal ya da hizmet satmak amacı ile faaliyet gösteren firmaların teknoloji çağında bu tarz reklamlardan ve stratejilerden mahrum kalması büyük bir kayıptır. Öncelikle broşür gibi somut reklam araçları ile günümüzde kullanıcılar etkilenmemektedir.

İnternet erişimine pek çok cihazdan ulaşan kullanıcılar dijital ortamda var olan reklamlar ile daha çok ilgilenirler. İşletmeler de bu gerçek ile yüzleşmeye yavaş yavaş başladı ve bu amaçla yeni reklam stratejileri geliştirildi. Sosyal platformların popülerliğinden yararlanılarak yapılan dijital reklamların firmalara faydaları da sayılamayacak kadar çok. Doğru zamanda doğru firma ile bağlantı kurulup iş birliği yapıldığında doğrudan satışların artırılmasının önünde de herhangi bir engel bulunmuyor.

Geleneksel pazarlama kaynaklarına göre son derece avantajlı olan dijital reklamcılık;

  • Dijital Reklam daha düşük maliyetlidir.

İşletmelerin katlanması gereken gider kalemlerinden büyüğü bir zamanlar reklam faaliyetleriydi. Çünkü baskı yolu ile ortaya konulan somut reklam araçlarına büyük bir bütçe ayırmak gerekiyordu. Bilcod tarafından yapılan reklamcılık ve sosyal medya yönetimi ile birlikte bu durum tamamen ortadan kalkıyor. Özellikle bu reklam giderleri cirosu yüksek işletmeleri pek etkilemezken küçük çapta işletmeler bu alana bütçe ayıramadıkları için yok olup gidiyor. Ancak dijital reklamlar sayesinde bu algı tamamen akıllardan silinecek.

  • Dijital Reklamların yatırım getirisi oldukça fazladır.

İşletmeler için en önemli konulardan bir tanesi yapılan dijital reklam yatırımlarının kısa süre içerisinde firmaya geri dönmesidir. Firmaların yapacağı yatırım getirisi en büyük faaliyetlerden biri dijital olarak yapılan reklamlar olmaktadır. Geleneksel pazarlama teknikleri son derece pahalı olmakla birlikte e-posta ile pazarlama, sosyal medya platformlarında firma adına açılacak olan sosyal medya hesaplarının yönetilmesi veya ücretli olarak reklam verme gibi uygulamalar ile harcamanızı kısa süre içerisinde amorti edebilirsiniz.

Dijital Reklam Ajanslarının Firmalara Faydaları
  • Dijital reklam ajansları’nın başarısı kolayca ölçülebilir.

Dijital ortamda dijital reklam ajansı bir kampanya başlattığında, bu kampanyanın ne derece başarılı ya da başarısız olduğunun ölçülmesi de son derece kolay olmaktadır. Geleneksel yöntemler için bu oranının tespit edilmesi haftalarca ve hatta aylarca sürmektedir.

Ancak anlık olarak bir reklam kampanyasının etki oranı ölçülebilir. Bu sebeple ortada herhangi bir başarısızlık durumu söz konusu ise bunun sebepleri tespit edilebilir ve hatalar kısa süre içerisinde revize edilebilir.

Örneği e-posta sayesinde yapılan dijital reklamcılık izleme ve analiz olanağı tanır. Kaç kişiye mailin ulaştığı, kaç kişinin bu mail ile ilgilendiği ve yapacakları geri dönüşüm sayıları ile başarı oranı hakkında bir fikre varılabilir.

Google’ın en önemli araçlarından bir tanesi olan Google Analytics ile bu ölçümü yapmak mümkündür. Ayrıca yine Google Ads tarafından da Google üzerindeki reklamların performansı kolayca ölçümlenebilir. Kaç kişinin reklamları izlediği ve gördüğü hakkında bilgi sahibi olunduğunda alınacak önlem de hızlı olacaktır.

  • Dijital reklamları kullanmak etkilidir.

Reklamların performansının işletmeler üzerinde nasıl bir etkisinin bulunacağı da dijital reklamların firmalara faydaları arasında sayılabilir. Tek bir tık ile yatırım yapmak bu denli kolayken beklenen etkiyi göstermeyen renklerde ayarlama yapılabilir. Dijital reklam ajansları markanızı nasıl yükselteceğini bilir. Geleneksel olan reklamlarda belirli prosedürlere uymak ve bir ton evrak imzalamak gerekir. Ancak bunlar oldukça uzun vadede olacaktır. Sektörde rekabet edebilmeniz için başlatmış olduğunuz reklam kampanyasının etkilerini kısa süre içinde inceleyerek buna göre ayarlamalar yapmanız gerekir.

  • Markanın geliştirilmesine katkı sağlar.

İşletmelerin temel hedefleri tanınırlık ve itibardır. Nasıl ki insanların kaybetmek istemeyecekleri en büyük şeyler arasında sahip oldukları itibar geliyor. Kaliteli dijital ajanslar sayesinde markalaşma süreci kısalır. Firmalar açısından da durum bu şekilde işlemektedir. Kaliteli ve faydalı olan bilgilerin yayınlandığı bir blog, son derece kusursuz olarak geliştirilmiş olan web sitesi ya da iyi yönetilen bir sosyal medya sayfası markanızın tanınırlığını sağlamak için en etkili yöntemlerdir.

  • Hedef kitleye nokta atışı yapılır.

Geleneksel pazarlama tekniklerinde kişilerin olumlu bir yaklaşım sergilediği test edilemez. Dijital reklamların firmalara faydaları arasında en büyüğü bu reklamların müşteri eylem ve tercihlerine göre hedefli bir şekilde yapılmasıdır. Yani aslında tercih tamamen müşteriye bırakılmaktadır. Sosyal medya kanalları kullanıcıların istek ve taleplerine göre uygun olan içeriğin sunulabileceği akıllıca bir algoritmaya sahiptir. Reklamlara dair ipuçları da bu sosyal medya kanallarının herhangi bir noktasında kullanıcıya iletilir. Bu durum aslında pazarlama faaliyetlerinin minimum seviyeye indirilmesi ile doğrudan alakalı olacaktır.

    • Dünyamız küresel bir hal aldı. Elbette bu küreselleşme pek çok sektörde derinden hissedildi. Bunlardan bir tanesi de pazarlama sektörü oldu. Dijital reklamların firmalara faydaları arasında bir de küreselliği saymak gerekiyor. İyi bir dijital reklam ajansı sizi küresel bir marka haline getirebilir. Yani yapmış olduğunuz kampanyalar yerel düzeyde kalmayıp dünyanın her noktasına kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Yaratılan fırsatlar sebebi ile aslında başarı öyküsü sahibi olan pek çok firma ve marka bulunmaktadır.

Dijital Reklam Ajanslarının Firmalara Faydaları
  • Etkileşim oranları daha fazladır.

Sektörde dijital rekabet etmenizi ve diğer firmalardan üst seviyeye gelmenizi sağlayan bu reklamlardır. Neden mi? Sektörde pek çok rakibiniz bulunuyor ve bu rakiplerin pek çoğu aslında tüketiciye sizlerin sunduğu hizmet ya da ürünü sunuyor. Alternatif bulma ihtimali çok yüksek olan tüketici de etkileşime önem vererek karar verme eyleminde bulunuyor. Örneğin web sitelerinizin yapılan aramalarda ilk sıralarda yer alması sizleri rakiplerinizin önüne taşıyacaktır. Google arama motoru üzerinde bir bilgi arayan kullanıcı ise ilk çıkan arama sonuçları ile ilgilenmekte ve aradığını bulamadığında sonraki sayfalara ilerlemektedir.

Son derece rekabetli olan iş dünyasında var olmak ve hayatta kalmak için hedef kitle belirlenmeli ve bu kitle ile sürekli olarak etkileşim halinde bulunulmalıdır. Tüketiciler ne kadar alakalı sonuçlara erişir ise ve onlarla etkileşiminiz ne kadar yüksek olursa sizlere duyacakları güven de o derece artacaktır. Bunlar haber bültenleri, yararlı gönderiler ve ya özel teklifler olabilir. Bu kanallar vasıtası ile kullanıcıların dikkati çekilebilir.

  • Gerçek zamanlı izleme,
  • Ekonomiklik,
  • Memnuniyet
  • Denge gibi kazanımlar dijital reklamların firmalara faydaları arasında sayılabilir. Dönüşüm oranlarınızı artıran, stratejiler oluşturan ve büyümenize yarar sağlayacak olan reklamlar için firmamız Bilcod ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Dönüşüm oranı optimizasyonu gibi araçlar ve çevrimiçi pazarlama stratejileri ile dönüşüm oranlarında doğrudan artış meydana getirebileceğiniz gibi spesifik olan müşterilerinizi direkt olarak hedefleyerek satışlarınızı artırabilir ve büyüme sağlayabilirsiniz. Şüphesiz ki çevrim içi ortamda yapılacak olan reklam faaliyetleri firmalara kar sağlıyor. Tüketicilere ulaşmanın en etkili ve pratik yolu olan dijital ortamda reklamcılık ile tüm bu faydaları göz önünde bulundurarak Bilcod dijital reklam ajansı sayesinde tanışabilirsiniz.
BİLCOD İLE BAŞARI ZOR DEĞİL !

Ekibimiz Sizlere Yardımcı Olmak İçin İş Başında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir