SEO

12 Ara 2018

Dijital Web Reklamları

Dijital dünyaya katılın

İnternetin ortaya çıkmasıyla dijital web reklamları bir hayli önem kazanmıştır.  Rakamlara baktığımızda Türkiye de yaklaşık 59 milyon kişi aktif olarak internet kullanmaktadır. Buda hedef kitleye daha kısa yoldan ulaşmamızı sağlamaktadır. Pazarlama ve tanıtım çalışmalarının başında dijital reklamlar yer almaktadır. Bu reklamlar sayesinde marka bilinirliliği ve ürün, hizmet tanıtımı artmaktadır.

Dijital reklamlar kendi arasında kategorilere ayrılmaktadır. Genel olarak en yaygın kullanılan iki reklam modeli bulunmaktadır. Bunlardan ilki arama motoru reklamları ikincisi sosyal medya reklamlarıdır.

Arama Motoru Reklamları

Arama motoru reklamları Google, Yandex ve Bing gibi en yaygın arama motorlarında yayınlanan reklam çeşitidir. Bu reklamlarda belli bir bütçe belirlenir ve bu bütçe doğrultusunda hareket edilir. Reklamlar profesyonel bir şekilde hazırlanmalıdır. Çünkü reklama tıklayan her kullanıcıdan para kaybedersiniz.

Doğru jargon, hedef kitle, zaman ve bölgeyi kullanarak istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Tamamen stratejik hareket edilmesi gereken bu konuda rakip analizi yapmakta büyük önem taşımaktadır. Rakipleriniz çalışmalarını inceleyerek eksik ya da avantajlı olan yönlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

 

Sosyal Medya Reklamları

Günümüzde hedef kitleye ulaşmanın en kolay yolu sosyal medya reklamları aracılığıyla olmaktadır. Ülkemizde her 3 kişiden 2’si aktif olarak sosyal medya kullanmaktadır. Önümüzden reklamlarınızı yayınlayacak 5 yaygın sosyal medya mecrası bulunmaktadır.

  • Facebook
  • İnstagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Linkledin

Bu mecralar aracılığıyla hedeflenen kitleye ulaşabilir online reklam çalışmalarınızı yürütebilirsiniz.

Bilcod Web Dijital Reklam Çalışmaları

Firmamız profesyonel olarak dijital web reklam çalışmaları alanında faaliyet göstermektedir. Firmaların yapılarına ve beklentilerine uygun reklam kampanyaları oluşturarak marka bilinirliliğini, site içi trafiği arttırmaktadır.

İnternetin avantajlı dünyasından yararlanarak bir adım öne çıkabilirsiniz. 7/24 hizmet veren müşteri temsilcilerimize dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederek güncel haber ve duyuruları görebilirsiniz.

 

Sizi Arayalım