12 Ara 2018

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret günümüzde elektronik dünyanın ciddi anlamda bir vazgeçilmezi oldu değerli okurlar. Bizde sizin için eticaret sitesi kurmak için neler gerekli onları araştırdık ve bilgimiz dahilinde, tecrübemiz elverdiğince size bu yazı vasıtasıyla yardımcı olmaya çalışacağız.

Takdir edersiniz ki emeksiz hiçbir şey olmuyor. İnternette gezerken namı diğer sörf yaparken 🙂 görmüş olduğunuz meşhur alışveriş siteleri öyle kolay olmuyor. Sadece işin kodlama kısmı değil, işin sonraki aşaması yani tanıtım aşaması da tıpkı kodlama kısmı gibi ciddi bir emek istiyor. Peki ne yapacağız? Eticaret sitesi açmak istiyoruz, hevesimiz, heyecanımız ve bir miktar bütçemiz var. Ne yapabiliriz?

Bence öncelikle eticaret hakkında birkaç günlük internet araştırması yapmalı önce, sonrasında bilcod.com gibi bu işi hakkıyla size teslim edebilecek ve sonrasında da google’da yükselme ve tantım konularında size ciddi avantaj sağlayacak bir firmaya başvurup eticaret tabanlı web uygulamamızı yazdırıp yayına almak gerekmekte. E diyelim ki bunları yaptık sonrasında ne yapacağız ?

Evet güzel bir eticaret sitemiz oldu, şimdi sırada sitemizin içeriğini güzelce ürünlerimizle doldurmaya geldi. Ürünlerimizi tam olarak detayları, resimleri, fiyatarı ve varsa mümkünse videoları ile iyice anatmalıyız sitemizde ki müşterilerimizin aklında soru işareti kalmasın. Sonra zaman zaman eticaret sitemizde güzel faydalı yazılar paylaşımlar da yaparsak google amca da sitemizi sever.

Sitemizi tamamen doldurup satışa hazır hale getirdikten sonra sıra ürün bazlı seo yani googleda o kelimede üst sırada olma işlemine geliyor. Bu o kadar kolay bir süreç değil, ciddi bir deneyim ve bilgi istiyor. Yani profesyonel bir ekiple seo çalışmasını yapak kesinlikle daha efektif yani karlı olacaktır.Sonrasında mümkünse internetin önemli mecralarınd belki gazete sitelerinde reklam yapma olanağınız varsa yada olursa mutlaka yapın derim ben. Sonra yine toplu sms ve toplu email marketing yöntemleri ile de potansiyel müşterilerinize ulaşmak da mümkün olabilir.. Tabi yapılabilcek çok farklı çalışmalar daha düşünülebilir ama bir önbilgi olarak sizlere bu yazıda faydamız olabildiyse ne mutlu bize.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle sevgili okurlar. Esen kalın..

Sizi Arayalım