E-ticarette Markalaşmanın

12 Ara 2018

E-ticaret’te Markalaşmanın Önemi

Evet dostlar, tekrar bir yazımızda daha buluştuk. Bugünkü konumuz e-ticaret’te markalaşmanın önemi. Sadece ticaret değil artık bildiğimiz gibi sanal ticaret veya online ticaret dediğimiz birtakım yeni nesil ticaret türleri de çıktı.

Bunlardan online ticaret veya eticaret sitesi dediğimiz anlayış büyük çok büyük bir hızla hem dünya hem de ülkemizde önemini arttırmakta.Öyle ki işletmeler  artık eskisi gibi sadece kurumsal web sitesi değil e-ticaret sitesi veya e-ticaret sanal mağazası da açıyor ve ürünlerini bu yolla da kolayca ve zahmetsizce kargo vasıtasıyla satarak güçlerine güç katıyorlar.Tabi e-ticaret konusunda maça 1-0 önde başlayan firmalar her zaman oldu. Bunlar kimler önemli markalar tabi. Marka olmanın markalaşmanın önemi böylece bir kez daha öne çıkmış oluyor.

O zaman nasıl hareket etmeli ki biz dekısa zamanda markalaşıp kalitemizi kanıtlayıp satışları katlayalım. İzlenecek tabi çok çeşitli yollar olmakla beraber şunu hiçbir zaman unutmayın ki eticaret sitesi reklamı yine en faydalı biçimde internet’te olur. E-ticaret sitemize hızlı ziyaretçi çekmek için internet reklamları çok önemlidir. Sosyal ağlarda aktif olmak sık sık güzel faydalı, bilgi verici paylaşımlar yapmak e-ticaret sitemize büyük faydalar sağlamaktadır.Öte yandan sadece internet’te değil dış reklamlar ile de marka bilinirliğimizi arttırmamız yarın öbür gün için sitemize çok faydalı olacaktır.

Örneğin dış outdoor reklamlar yani pano ve mümkünse bütçe dahilinde duraklara, meydanlara afişler yolu ile reklamlar yapmak kısa zamanda eticaret sitesi olarak bilinirliğimize büyük katkılar sağlayacaktır.Önemli hava deniz karayolu veya tren istasyonu gibi mecralarda da indoor reklam çalışmaları yapılabilirse bunun da büyük faydası görülebilecektir.

Tabi yine sosyal ağlarda yapılacak reklam ve tanıtım çalımaları da büyük bir önem arz etmektedir. Araç giydirmeleri yapılabiir. Tabi en güzeli en çok dikkat çekecek ve maliyeti en düşük düzeyde olacak reklam çalışmaları olur. Elbette böyle bir çalışmayı yapmak da kolay değildir. Epey bir zihin emeği:) gerektirecektir.

Değerli dostlar umarım faydalı bir yazı olmuştur. E-ticaret sitesi açın zengin olun 🙂 Esen kalın..

Sizi Arayalım