Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Site İçi Optimizasyon Çalışması

Google SEO çalışması nasıl yapılır sorusunun cevabı 300 kelimeye sığdırılmayacak kadar uzundur. SEO başlı başına bir alan olduğu gibi kendini devamlı yenileyen bir sistemdir. Google da SEO kriteri denilen bir gerçeklik vardır. Yaklaşık 250 kriteri gerçekleştirmek biraz zamanınızı alacaktır. Bu işlemi bireysel olarak gerçekleştirebilirsiniz ancak profesyonel SEO hizmeti alarak bu süreyi daha da kısaltabilir, kaliteli işler gerçekleştirebilirsiniz. Benim en çok tercih ettiğim ve kısa sürede olumlu sonuçlar aldığım kelime bazlı SEO’ yu iki aşamada inceleyeceğiz.

Bunlardan biri site içi çalışmaları diğeri ise site dışı çalışmalarıdır. Site içi çalışmaları içerik, site içi backlink ve görsellerden oluşurken, site dışı çalışmalar genel olarak başka sitelere verilen backlink ve tanıtım yazılarından oluşmaktadır.

 

Bilcod İle İş Hacminizi Katlayın  0216 706 0 716

 

Profesyonel SEO Analizi Yapmak

SEO’ ya başlarken ilk yapacağınız aşama profesyonel SEO analizi yapmak olmalıdır. Bu analizden kısaca bahsetmek gerekirsek. Rakip, sektör, anahtar kelime araştırmaları, sitenizin SEO uyumu, dış link testleri hepsi kendi başına bir analiz konusudur ve üzerinde durulmasında yarar vardır. SEO çalışması yapacağınız sitenin Domaini konusunda titiz davranmanızı tavsiye ederim. Domain alırken .com uzantılı olması her zaman bir avantajdır. Bunun haricinde Domain yaşı, sayfa hızı, H tagları, tasarımı, title, description gibi unsurları da bir hayli önemlidir. Unutmayın Google bunların hepsine dikkat ediyor. Yukarıda bahsetmiş olduğum konuların detaylı makalesi en yakın zamanda yayınlanacaktır. Takipte kalın.

 

Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır?
Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

 

SEO İçerik Hazırlanması

SEO içerik hazırlanması kademeli gerçekleşen bir konudur. Google’ın botları vardır. Bizler buna Google askerleri deriz. Bu botlar hafta da bir (bazen 3 günde bir) ziyaret ederler site güncellemelerinizi ve içeriklerinizi incelerler eğer yararlı bir bilgi görürlerse bunu hemen indexler ve sizi üst sıralara taşırlar. İçerik hazırlarken benim en önemli bulduğum konu anahtar kelimedir. Anahtar kelimeleri seçerken mutlaka analizlerinizi gerçekleştirin. Anahtar kelimelerinizi vurgulu bir şekilde yapın. Bold, italic, altı çizgili vb. bu her zaman size avantaj sağlayacaktır. H etiketlerini mutlaka kullanın. Bunun yanı sıra görselle süsleyeceğiniz bir yazı her zaman avantaj sağlayacaktır.

Görsellere link vermeyi unutmayın. Google link verme işini çok sevmektedir. Ve sitenizi devamlı güncel tutun. Güncel siteler daha çabuk algılanır ve ilk sıralara çıkma işini daha kısa sürede gerçekleştirirsiniz.

Bilcod SEO alanında yıllardır çalışma ve araştırma yapmaktadır. SEO’ yu seven ve kendini devamlı geliştiren uzmanlarıyla kısa vadede sonuç almayı başarmıştır. Profesyonel bir SEO hizmeti her zaman avantaj sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir: Google’a Reklam Vermek

 

Hemen Arayın,
İnternet’ten Kazanmaya Başlayın!

Ekibimiz sizlere yardımcı olmak için bekliyor
0216 706 0 716