Google Seo Mu

12 Ara 2018

Google SEO mu? Adwords mü?

Google da yükselmenin yolları!

Dijital pazarlamaya olan yönelim arttıkça hepimizin aklında aynı soru belirir oldu. Google SEO mu ? adwords mü ? yapmalıyım. İki araçta birbirine paralel gibi gözükse de aslında ayrı konulardır. Ben her zaman bu iki yönteminde aynı anda kullanılması taraftarıyım. Rakip firmalardan geride kalmamak için ikisini de aynı anda kullanmanızda yarar vardır.

SEO yaparak organik müşteriler kazanırken, adwords yaparak organik sonuçlar üzerinde çıkan reklamlardan kazanırsınız. İkisinden de yararlanma imkanınız varken birini tercih etmeniz çok yararlı olmayacaktır.

Yapılan araştırmalarda kullanıcıların %90’nı Google ilk sayfasında bulunan sitelere giriş yapmaktadır. Çoğu kullanıcı ikinci sayfalara bile tıklamamaktadır.

Pazarlama stratejisi belirlerken SEO mu Adwords mü? Karar vermek için öncelikle ne olduklarını ve ne işe yaradıklarını araştırmanız gerekmektedir.

Google SEO Nedir?

Google SEO (arama motoru optimizasyonu) Google da ilk sıralarda çıkmak için yapılan organik çalışmalardır. Belirlenen anahtar kelimeler dahilinde bir yol çizilir backlink ve içerik araçları kullanılır. Organik yollardan başarıya ulaşmak isteyenlerin tercihidir.

Adwords gibi limit bittiğinde reklam durmaz. SEO’ nun diğer bir avantajı ise diğer arama motorlarında da görünür olmasıdır.

Google Adwords Nedir?

Google adwords (arama motoru reklamcılığı) aylık belli bir bütçe karşılığın da yayınlanan reklam aracıdır. Hepimiz Google da üst ve alt sıralarda yayınlanan reklamları görmüşüzdür. Bunlar adwords sayesinde yayınlanmaktadır.

Anahtar kelimelerinizi ve günlük bütçenizi belirleyerek aylık belli bir limit karşılığında reklam yayınlayabilirsiniz. Adwords reklamlarısadece Google da görünmektedir.

Dijital Pazarlama Ajansları

Dijital pazarlama ajansları bu iki yöntemi de profesyonel olarak kullanan kuruluşlardır. Google mantığını çözmüş uzmanların bulunduğu ve kısa sürede olumlu sonuçlar vaat eden bu kurumları tercih etmenizi öneririm.

Unutmayın ki reklamcılık doğru kullanıldığında olumlu sonuçlar verirken yanlış kullanıldığında istemediğiniz sonuçlara neden olabilir.

İlginizi Çekebilir;https://bilcod.com/ozel-proje-yazilimi/

 

Sizi Arayalım