12 Ara 2018

Google’da Sitemi Nasıl Yükseltirim ?

Tekrar bir güzel yazımızda daha beraberiz 🙂 Bugünkü konumuz web sitemi google arama motorunda nasıl yükseltirim de daha fazla ziyaretçiyi yani potansiyel müşterimi web siteme çekerim ? Evet konu güzel. O zaman başlayalım..

Web sitemizi yaptırdık, işimiz güzel, web sitemiz de güzel. Yani dostlar şeker var un var neden helva yapmıyoruz o zaman değil mi ? Evet web sitemize google arama motorundan ziyaretçi gelmesi için elbette önemli seo yani search engine optimization yani türkçesi arama motoru optimizasyonu yapılmış olması başlıca önemli bir avantajdır. Tabi seo olmayınca web sitemiz google’da çıkmaz mı ? Çıkar elbette, google dünya üzerindeki tüm web siteleri ortalama 25 günde bir gezer ve indexler yani hafızasına, kütüphanesine kaydeder. Web sitenizde değişiklikler yapmışssanız onları da alır kaydeder merak etmeyin. Tabi web sitemizi ne kadar zamanda bir günceller bilgi girişleri yaparsak google arama motoru web sitemizi o kadar daha çok sevecektir.

Çünkü google sık sık güncellenen, yeni bilgi girişleri yapılan web sitelerini sever.. Çünkü google ziyaretçilere yeni , detaylı bilgilere sahip web sitelerini göstermeyi tercih eder. O yüzden google’da web sitemizi yükseltmenin en önemli yollarından biri web sitemizi sık sık güncellemek olmalıdır.Tabi bu arada google’ın web sitemiz için istediği 70 karakter başlık ve 140 karakter açıklama bilgilerini de geçmeden. Bunları da önemle belirtmek isterim.

Sonraki aşama dolu içerikler. Evet google arama motorunun en sevdiği ve en çok önem verdiği kıstaslardan biri de web sitesinin içeriğinin yeterli derecede dolu bilgiler içermesi. Yani kısacası google boş web sitelerini ziyaretçilerine göstermeyi tercih etmek istemez. Yani gösterebileceği farklı siteler var ise, yani ilgili kelimede içi dolu bir içeriğe sahip web sitesi varsa onu göstermeyi tercih edecektir.

Yani web sitemizi yaptırdık, güncelledik ama nasıl güncelledik ? kBol bol sağlam ve kendi yazımız olan , yani başka sitelerden almadan kopyalamadan girmiş olduğumuz kendimize ait bilgiler ile güncelledik sitemizi. Evet sizde böyle yaptıysanız doğru yoldasınız demektir. Yok eğer başka sitelerden kopyala yapıştır yaptıysanız benim tavsiyem hemen bu yoldan dönün veya google amcayı unutup sokaklarda müşteri peşinde koşturmaya devam edin 🙂 E eskiler ne demişler zahmetsiz rahmet olmaz değil mi ?

İşte size dostlar google ‘da yükselmek için çok önemli bilgiler. Bu yoldan devam edin bence çok değil bir kaç ay sonra google’da organik aramalarda ilgili kelimelerinizde yükselmekte olduğunuzu göreceksiniz.

Bu seferlik de bu kadar bilgi yeter bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle esen kalın, Google’da güncel kalın 🙂

İlginizi Çekebilir;https://bilcod.com/seo-ajansi-2/

Sizi Arayalım