Kaliteli Web Tasarımın Yolları

Web Tasarım Nedir ?

Web tasarım,herhangi bir kurumun veya kişiliğin internet üzerindeki genel kimliğidir. Bu kimlik, kullanıcıların ve potansiyel müşterilerin aklında soru işareti bırakmayacak özgün ve kaliteli bir biçimde karşı tarafa aktarılmalıdır. Bunun için kurum veya kişiliğe özel sağlam bir web sitesi, hem kolay hizmet verebilmek hem de daha fazla insana ulaşmak için özellikle günümüzdeki en gerekli olgulardan bir tanesidir.

Özellikle teknolojinin bu denli geliştiği bir dünyada, mükemmel bir bilgi ağı olan internet sayesinde artık büyük küçük yaş fark etmeksizin dünyanın öbür ucundan diğer ucuna tek tık ile tüm potansiyel internet kullanıcıları ulaşabilmektedirler. İnternetin sonsuz avantajlarından bir tanesi ise bahsettiğimiz üzere açılımı World Wide Web, yani Türkçe karşılığı ile Dünya çapında ağ anlamına gelen web sitelerinin 1990 yılında doktor Tim Berners Lee tarafından bulunduğunu söyleyebiliriz. Web’in mucidi olan Lee, icadının ilk yıllarında herkesin ücretsiz olarak bu siteleri kullanabileceğinin duyurusunu yapmıştır.

O günlerden günümüze web sitesi oluşturmak artık ticaret haline gelmiştir. Ücretli bir şekilde web tasarım gerçekleşen ve bu işten para kazanan kişilikler ve firmalar da gün geçtikçe ortaya çıkmıştır. Geçmişten günümüze hızla büyüyen internet dünyasında web’in icad edilmesinin ardından geçen büyük zamanda, günümüzün oranlarına baktığımızda dünya çapında 1,2 Milyardan fazla web sitesinin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Her gün eklenen yüz binlerce web sitesi ile tenkoloji ve internet dünyasının gelişme durumunu gözler önüne seriyor.

 

Bilcod İle İş Hacminizi Katlayın  0216 706 0 716

 

Kaliteli Web Tasarım İçin Bilinmesi Gerekenler

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bitmek tükenmek bilmeyen ve her saniye hızla artan web sitelerinin var olması, web tasarım firmalarının da her geçen gün büyümesini ve çoğalmasını sağlamaktadır. Bu kadar firma arasından bir seçim yapmak, sitenizin kalitesi ve geleceği ile doğrudan bağlantılı olduğu için önemli bir husustur. Peki kaliteli bir web tasarım için seçimlerimiz nasıl olmalı;

• Öncelikle isteklerinizi tam anlamıyla belirlemeli, kendinize bir yol haritası çizmelisiniz. İstekleriniz ve web siteniz ile ne yönde ilerlemek istediğinizi tam olarak oturtmanız gerekmektedir.

• İsteklerinizi belirledikten sonra bu iş için ek bir bütçe ayırmalısınız. Web tasarım hizmetleri, isteklere bağlı olarak süreklilik halinde değişken fiyatlara sahiptir. Bu nedenle sadece bu işe özel belirli bir bütçe ile ilerlemeniz daha doğru ve temkinli bir adım olacaktır.

• Önceki adımların hep uygulandığında artık bir web tasarım firması arayışı içerisine girebilirsiniz. Web tasarım firması seçmeden önce dikkatli olmanız gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle firmanın profesyonel bir ekiple çalışıyor olması oldukça gerekli bir şarttır. Çünkü artık ülkemizde web tasarımı ve kod geliştirici adında, aslında bu iş hakkında hiçbir şe bilmeyen insanların bu işi yapıyormuşcasına sizi kandırmaları çok yüksek bir ihtimal olarak gün yüzüne  çıkıyor. O yüzden seçtiğiniz firma hakkında karar vermeden önce mutlaka geçmişte yaptıkları işlerden ve gerçekleştirdikleri çalışmalardan örnekler yoluyla daha kolay karar verebilirsiniz. Kadıköy web tasarım alanında oldukça tercih edilen semtlerimizden bir tanesidir.

• Firmanızı seçtikten sonra ilk madde olan yol haritasını firmaya aktarmak, kendi görüşleriniz ile şekillendirip iletmek oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra yol haritanızda bazı değişiklikler firmanın tecrübesine göre şekillenecektir. Ortak bir yol haritası belirlenip o yol izlenir. Bilcod Web bu konuda üstün tecrübeleri ile her zaman hizmetinizde olacaktır.

 

Web tasarım

Web Tasarımda Bütçe

Web tasarım hizmeti veren firmalar genellikle paket ağırlı çalışmaktadırlar. Alacağınız hizmetin bedeline ek isteğe bağlı diğer hizmetlerden yararlanmak isterseniz de ona göre fiyat değişiklikleri görülebilir. Ortalama bir web sitesi fiyatı 500 – 2000 TL arası değişebilmektedir.

 

Seo Nedir, Nasıl yapılır ?

Web sitesi için gerekli olan bir diğer çalışma ise seo, yani Türkçe karşılığı ile arama motoru optimizasyonudur. Seo hizmetleri, web sitenizin doğal reklamlar ile arama motorlarında ilk sıralarda yer almasını sağlayan bir çalışmadır. Artık seo çalışmaları web sitelerinin gereklilikleri haline gelmiştir. Bu nedenle ek hizmet almak oldukça önemlidir. Seo’nun önemini kısa bir biçimde aktarmaya çalışırsak özetle şunu söyleyebiliriz; Bir dükkan düşünün, tüm maddi gerekliliklerini sağlayıp dükkanınızı açtınız, fakat hiç  müşteriniz yok. Bu hem mali açıdan hem de psikolojik açıdan size zarar verebilecek bir durumdur. Web sitenizin de aynı şekilde ziyaretçi ve müşteri almadığı taktirde hiç bir gerekliliği ve değeri kalmayacaktır. Bundan dolayı seo hizmeti almak oldukça önemlidir.

Seo, site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılır. Genel olarak seo hizmetlerinin kalbi, anahtar kelimelerdir. Google’da konu veya web sitenizin veya sattığınız ürünlerin kategorisine göre anahtar kelime analizleri yapılır. Bu analizler ile birlikte seçilen anahtar kelimeler baz alınarak makale yazılır ve makale paylaşıma açık hale getirilir.

Diğer türlü çalışmada ise yine ahantar kelimeler kullanılarak web sitenizin içerikleri sağlamlaştırılır. Siz de bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız firmamızın kapıları her zaman açıktır.

İlginizi çekebilir: Seo Uzmanı