Kurumsal Seo

12 Ara 2018

Kurumsal SEO

Kurumsal SEO Nedir?

Kurumsal seo kurumsal firmaların hedeflenen anahtar kelimelerde ilk sırada yer almasını sağlayan dijital pazarlama sistemidir. İnternet üzerinden yapılan dijital pazarlama stratejilerinde daha fazla kitleye ulaşım imkanı sağlanmaktadır.

Standart SEO hizmetinden daha kapsamlı olan kurumsal hizmet kurumların reklam stratejilerine yönelik planlanmalıdır. Bu sistemi uygularken kurumun verdiği hizmet/ürün ön planda tutulmalı ve hedeflenen anahtar kelimeler bu doğrultuda olmalıdır.

 

Kurumsal SEO Hizmeti Avantajları

SEO Türkçe adıyla arama motoru optimizasyonu arama motorlarında web sitesinin ilk sayfada yer almasını sağlamaktadır.Kurumsal SEO avantajları hakkında bahsetmek gerekirsek. Doğal aramalarda web sitesinin üst sıralarda yer almasını sağlar ve organik kullanıcıyı web sitesine çeker. Diğer reklam çeşitlerine göre daha uygundur. Müşteri potansiyelini arttırır.

En önemlisi tanınırlık sağlar ve sektörde ki benzer firmalardan bir adım önde olmanıza olanak sağlar. Adwords, facebook, yandex reklamları gibi ücretli değildir, bakiye bittiğinde reklamınız duraklatılmaz.

Kurumsal SEO Firmaları

Günümüzde onlarca kurumsal seo firmaları bulunmaktadır. Pek çok yazılıkm firması alan ağını genişleterek SEO’ ya yönelmiştir. Her geçen gün artan ve önem kazanan SEO hizmetini alırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır.

Öncelikle SEO hizmeti alacağınız firmayı iyi belirlemelisiniz. Yanlış yapılan ya da yasal olmayan yollardan yapılan SEO sayfanızın spamlanmasını sağlar. Bu yüzden uzun bir süre arama motorlarında yer almazsınız. Buda hem sayfanız hem de geliriniz açısından negatif bir sonuç doğuracaktır.

 

Kurumsal SEO Aşamaları

Her firma kendine özgü kurumsal seo hizmeti sunmaktadır. Bu yüzden uygulanan aşamalarda birbirinden farklı olabilir. Genel olarak yapılan işlemler,

Web sitesinin SEO uyumluluğunu kontrol etme

Sayfa Hızı

Rakip Analizi

Anahtar Kelime Analizi

URL kontrolü vb. testler uygulanır uygulanan testlerin sonuçlarına göre bir yol haritası çizilir.

Sizi Arayalım