kurumsal seo

12 Ara 2018

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal seo danışmanı çalışması ana konusu olan SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Web sitesinin içinde ve dışında kalan farklı kanallar üzerinden web sitesine trafik aktarılması, sitenin arama motoru dostu haline getirilmesi gibi büyük görevleri olan bu kavram, aslında ilk sıraya çıkma talebinden kaynaklanmaktadır.

Kurumsal SEO danışmanlığı ise aslında bu çalışmaların kurumsal firmalara entegre edilmiş halidir. Çünkü aslında en çok da kurumsal firmaların SEO çalışmalarına ihtiyacı vardır. Bu firmalar ürün, hizmet ve mal satışları, marka bilinirliği sağlama gibi amaçlar ile dijital ortamda var olmak istemektedir. Geçmiş yıllarda kurumsal firmalarda pazarlama, reklamcılık, baskı gibi daha somut yollardan yapılırken bu gün dijital kanallardan yapılmaktadır. Dijital pazarlama kavramının zaman içerisinde kazandığı önemden mütevellit olarak SEO etkili bir hale gelmiştir.

Kurumsal SEO danışmanlığı hizmetinin amacı pazarlamanın etkili bir şekilde yapılmasını sağlamaktır. Kurumsal firmanın faaliyet gösterdiği sektör hangisiyse bu sektörde firmayı 1 numaralı hale getirmek, arama motorları üzerinden yapılacak olan sorgulamalarda ilk sıralarda çıkmasını sağlamaktır. İnternet kullanıcıları sektöre dair Google gibi arama motorları üzerinden arama yaptığında karşılarına ilk olarak bu firmanın çıkmasının çok büyük avantajları bulunmaktadır. Güçlü ve güvenilir bir imaj sahip olan firmalar başarı göstereceğinden dolayı bu çalışmalar firma imajını da iyileştirici niteliğe sahiptir. Ancak çalışmaların başarılı kurumsal seo danışmanı kişiler tarafından yapılması gerekir ki başarı elde edilebilsin. Çalışmaların etkin bir şekilde yapılmadığı durumlarda ne yazık ki firmalar olumsuz anlamda etkilenmektedir.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir, Ne İşe Yarar?

Kurumsal seo danışmanı adı verilen kişiler firmaların arama motorlarında üst sıralara çıkmasına yardımcı olmaktadır. Elbette ki bu sektörde de faaliyet gösteren pek çok firma bulunuyor. Ancak bu firmalar ne yazık ki her derde deva olamıyor. Firmalar ise sadece yüksek bir gider ödemekle kalıyor. Sonuç hüsran olunca firmalar farklı SEO uzmanı arayışına giriyor. Bu sebeple firma seçiminde son derece titiz davranmak gerekmektedir. Olumsuz bir hareketin yapılması, site içinde yanlış bir anahtar kelime kullanılması, ya da uygunsuz sitelerden backlink alınması gibi durumlarda arama motorları üzerinde daha gerilerde yer almanız kaçınılmaz olacaktır. Ceza, bomb gibi durumların ortaya çıkması durumunda da çevrimiçi ortamda firma imajı sarsılacaktır. Kurumsal SEO danışmanlığı firması seçimi bu yüzden önem taşımaktadır.

Kurumsal SEO’da Sunulan Hizmetler

Kurumsal seo danışmanı kişiler bir firmaya bağlı olarak çalışırlar. Web tasarım firması ya da web tasarım ajansı adı verilen firmalar tarafından verilen bu hizmetlerin pek çok yönü bulunmaktadır. Verilen hizmetler şu şekilde sıralanabilir;

 • Anahtar kelime/ keyword araştırmalarının yapılması
 • Web sayfa hızının iyileştirilmesi
 • Siteye kaliteli ve özgün içeriklerin eklenmesi
 • Sitenin mobil uyumlu hale getirilmesi
 • Sitede SSL yani güvenlik kullanılması
 • Rakip ve sektör analizlerinin yapılması
 • Site içi optimizasyon ve link inşası
 • Backlink inşası
 • Sosyal medya danışmanlığı

Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti verilirken ilk olarak web site analizlerinin yapılması gerekir. Rekabet halinde bulunulan firmaların web siteleri üzerinde incelemeler yapılmalıdır. Bu incelemeler sonucunda bundan sonraki basamaklar için bir strateji belirlenmelidir. SEO site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılır. Sitenin üzerinde yapılacak çalışmalar site içi optimizasyon olarak adlandırılırken siteye farklı kaynaklardan kullanıcı trafiği sağlanması için sosyal medya hesaplarının açılması ve yönetilmesi gibi işlemler de site dışı optimizasyonu ifade etmektedir. Var olan sitede olumlu anlamda bir gelişme yaşamak için neler yapılmasına dair bir yol haritası belirlenir.

Detaylar Seo’da

Sayfaların başlıklarından siteye eklenecek olan metinlere, meta açıklamalarına, siteye eklenecek olan görsellere kadar hepsi sizlerin sıralamanızı belirleyecektir. Google gibi arama motorlarının sıralama kriterlerinin bilinmesi bu anlamda çok önemlidir. Google anahtar kelime yoğunluğuna boğulan web sitelerinden hoşlanmaz. Sitenin yüklenme hızına, mobil uyumlu olmasına son yıllarda daha çok dikkat edilmektedir. Site dışı SEO çalışmalarından bir tanesi olan backlink alımı da son derece önemlidir.

Kaliteli, aktif ve referans oluşturabilecek olan web sitelerinden link almak gerekmektedir. Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti kaliteli firmalardan alınmadığında sonunuzu da hazırlayabilir. Bu sebeple kesinlikle firma tercihine önem vermelisiniz. Ayrıca kararlarınızı kurumsal SEO danışmanı ile birlikte vermelisiniz. Ne yazık ki uzmanlar tarafından firma hakkında detaylı bilgi edinmeden, firma yetkilileri ile görüşmeden yapılan çalışmalar da çok fazladır. Elbette ki teknik anlamda konuyu uzman bilse de site sahibinin ve firmanın talepleri de göz önüne alınmalıdır.

Bunun için firma geçmişini bilmek, ürün ve hizmetlere hakim olmak, firmanın bu çalışmadan ne beklediğini bilmek gerekir. Elbette bu noktada firmanın talepleri de gerçekçi olmayabilir. Bir SEO uzmanı sizleri sadece 1 hafta içinde ilk sıralara organik yollardan çıkaramayacağı gibi firmaların da SEO’nun uzun ve süreklilik gerektiren bir yolculuk olduğunu bilmelidir. Trafik zamanla arttığında aslında yapılan analizlerde çalışmaların olumlu etkileri de ölçümlenebilecektir. Potansiyel müşterileriniz artacağından dolayı satışlarınız ve kar marjınız da doğrudan artış gösterecektir.

Kurumsal SEO Danışmanlığının Sağladığı Avantajlar

Kurumsal SEO danışmanlığı kurumsal firmalar için hayati öneme sahiptir. Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda yatırım getirisi en yüksek olan dijital pazarlama stratejisinin SEO olduğu tespit edilmiştir.

 1. Organik trafik: Kurumsal SEO danışmanı tarafından yapılacak olan çalışmalar organik trafik üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Şirketiniz tecrübeli ve profesyonel firmalar ile işbirliği içinde olduğunda kurumsal imajınız artı değer kazanacaktır. Sektörde otorite olmak için optimizasyona ihtiyacınız var.
 2. Marka tanınırlığı: Örneğin kadın topuklu ayakkabı satışı yapan bir firmasınız. Arama motoruna kadın topuklu ayakkabı yazdığında karşısına milyonlarca sonuç çıkan tüketiciler var. Peki bu tüketici hangi site üzerinden inceleme yapacağına nasıl karar veriyor? Tüketicilerin büyük bir çoğunluğu ilk sayfada ve hatta ilk sayfada çıkan sadece ilk 3 sonuç ile ilgileniyor. Bu sonuçlarda aradığını bulamayan kullanıcı diğer sıralara yöneliyor.
 3. Reklam maliyetlerinden tasarruf: Firmaların geçmiş yıllarda reklam sektörüne ciddi harcamalar yaptığını biliyoruz. Söz konusu dijital reklamcılık olunca maliyet daha da düşüyor. Pankart, katalog, afiş vb. baskılara gerek kalmıyor. Reklam performansınız iyileştiği ve dijital hale geldiği gibi reklam maliyetlerinden de tasarruf sağlanıyor.
 4. Kalite oranı: Organik tıklama alan sitelerin her zaman daha çok dönüşüm getirdiği bir gerçektir. Alaka düzeyi yüksek olan sitelere kullanıcıların daha çok giriş yaptığı kanıtlanmıştır.
 5. Kar marjında artış: Kurumsal SEO danışmanlığı hizmetinin sağladığı avantajlardan bir tanesi de kar marjında artıştır. Şirketlerin amacı da zaten bu değil mi? Global bir Pazar ortamında ürün ve hizmet satışı yaparken aynı zamanda cironuzu artırabilirsiniz.

Uzun vadede markanıza yatırım yapmak istiyor musunuz? Marka tanınırlığı hedefliyor musunuz? Reklam maliyetlerini düşürerek markanızı ve şirketinizi daha verimli hale getirmek istiyor musunuz? O zaman doğru adrestesiniz. Şu anki durumunuzu iyileştirmek, Google ile uyumlu çalışmak, trafiğinizi artırmak SEO çalışmaları ile mümkün olmaktadır.

Deneyimli bir firma ile çalıştığınızda firmanız da arama motorları üzerinde ilk sırada yer alacaktır. Satışlarınızı artırarak doğrudan kar elde etmek için hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Kurumsal SEO uzmanı ekibimiz ile referansları son derece sağlam bir şirket olarak yolumuza devam ediyoruz. Fiyat teklifi almak ve SEO hizmetlerimizden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilcod Kurumsal SEO Hizmeti

Yazılım alanındaki 25 yıllık tecrübesinden sonra web alanında her türlü hizmeti vermeye başlayan Bilcod Web SEO alanında oluşturduğu uzman kadrosuyla kısa sürede sektördeki yerini almıştır. Birçok başarılı projelerde bulunan firmamız Seo alanında da ciddi yollar kat ederek Google algoritmasına uygun doğal çözümler sunmaktadır. Kurumsal SEO paketleri için linke tıklayınız her türlü soru ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçiniz.

İlginizi Çekebilir;https://bilcod.com/seo-calismasi-faydalari/

Sizi Arayalım