Kurumsal Web Yazılımları

12 Ara 2018

Kurumsal Web Site

Kurumsal web yazılımları

Son yıllarda sanal dünyada artan ticaret hacmi artık en köşe mahalledeki esnaf amcamızın bile farkına vardığı bir durumdur malumunuz.Artık ticaret yapmakta olan tüm özel ve tüzel kişiler interneti son derece ciddiye almaktalar haklı olarak. Kurumsal bir yapı icin artık ilk yapılması gereken şey güzel, şık bir tasarıma sahip kurumsal web site yazılımı veya daha basit bir anlatımla kurumsal web sitesidir.

Kurumsal web sitesi esasen bizim anlayışımızla bir firmaya, yani bir tüzel kişiliğe ait firma özelliklerini, hizmet veya ürünlerini, firmanın yapısını, işleyişini, daha önce kim veya kimlere yada hangi firmalara hizmet veya ürün satışı yaptığı gibi bilgileri içeren bir web uygulaması yada web sayfası modelidir. Tabi bu kadarla sınırlı değil eğer ihtiyaç olursa kurumsal web siteye pek çok farklı özellikler daha yazılabilir. Kurumsal web site dediğimiz yapı çok daha geliştirilebilir bir yapıya kavuşabilir. Elbette bunlar firma vizyonu ve ihtiyaçları doğrultusunda olmaktadır.

Yurdumuzda kurumsal web site deyince öyle uzun uzadıya özelliklere sahip web sitelerden ziyade daha çok birbirine benzer moül ve yazılımlara sahip web uygulamalar gelmektedir. Yani aslında bizde pekçok firmanın kurumsal web site yapısı birbirine çok benzemektedir bilirsiniz 🙂 E ihtiyaçlar ve sunumlar ne derler üç aşağı beş yukarı aynı da ondan tabi.

Aynı zamanda piyasamız firmalarındaki yöneticilerin pekçoğundaki vizyon eksikliği bu durumu körüklese de zamanla yöneticiler de daha fazla bilinç kazandıkça bu durum  aşılacaktır diye düşünüyorum.Kurumsal web site demişken böyle bir ihtiyacınız olduğunda anasayfa hakkımızda ürünler iletişim diye bir web sayfası yaptırmaktansa, müşterinize daha fazla hitab edecek mümkünse müşterinizle ilişki kurabilecek dinamik belki üyelik sistemli bir kurumsal web site yaptırmanız ve siteniz içinden belkide müşterilerinize birtakım kolaylıklar sunmanız ilerde tercih nedeni olmanızı sağlayacaktır.

Lütfen atlamayın, dinamik kaliteli bir kurumsal web site işinizin hacmini katlayacaktır hiç es geçmeyin ve internette hızlanın.. Bir sonraki konumuzda görüşmek dileğiyle..

Sizi Arayalım