Kurumsal Web Sitesi

12 Ara 2018

Kurumsal Web Sitesi, E-Ticaret Sitesi Ne Demektir ? Farkları Nelerdir ?

Kurumsal web sitesi, Eticaret sitesi kavramları

Bir yazımızda daha buluştuk, herkese merhaba. Bugünkü konumuz kurumsal web sitesi, e-ticaret sitesi gibi web kavramlarını incelemek aralarında ne gibi farklar var sizlere ayrıntılı güzel bilgiler vermek olacak.

Malumunuz çağımız internet , teknoloji çağı. Tabi böyle bir zamanda da iş hayatının vazgeçilmez bir kolu olmakta internet. Ne iş aparsak yapalım, günümüzde web sitemiz olmadan işimizi, hizmetimizi veya ürünlerimizi bile satmak zor bir hale gelmiştir.

Kurumsal web sitesi ne demektir ?

Kurumsal web sitesi işletmemize ait ürünlerimizi listeleyebildiğimiz, ürün özellikleri fiyatı, resimleri gibi bilgileri sergileyip potansiyel müşterilerimize tanıtımını yapabildiğimiz, aynı zamanda varsa hizmetlerimizi detaylı biçimde sayfalarımızda anlatabildiğimiz web sitesi yapısına denmektedir. Bu tip yapılar içinde genellikle, hepinizin aşina olduğu gibi, anasayfa, hakkımızda, ürünler, hizmetler, referanslar, galeri, iletişim gibi modüllerin ve sayfaların olduğu yapılardır.

E-Ticaret Sitesi Nedir ?

E-ticaret sitesi işletmemize ait ürünlerimizi listeleyip kredi kartı, banka havalesi, kapıda ödeme gibi çeşitli ödeme alma sistemleri ile satışların yapılıp faturalandırıldığı sistemlerdir. Tabi e-ticaret sitesi yapımı, tasarımı, yazılımı, kurumsal web sitesine göre daha zahmetli ve zorlu olduğundan, bu tip sistemlerin güvenliğini sağlamak da kurumsal yapıya göre daha zordur. O nedenle gerçekten bir e-ticaret sitesi yaptırmak istiyorsanız mutlaka uzman bir yazılım ekibi ile çalışın. Ucuza kaçayım derken daha fazla zarara uğrarsınız bilginiz olsun. Özellikle e-ticaret’e başlarken mutlaka yeterli iyi bir bütçeniz olsun, kısıtlı bütçe ile girerseniz elinizdekini de büyük ihtimalle kaybedersiniz. Hep söylüyoruz, e-ticaret sitesi açmak gerçek bir mağaza açmak gibi özen ve emek ister. Bu hırs ve bütçeniz yoksa hiç zahmet buyurmayın bence.Zira emin olun yazılıma ayırdığınız bütçe kadar belki de daha fazlasını Google için harcamak zorundasınız. Ama organik seo çalışması, ama Google Adwords paralı reklamları için gerekli bir bütçedir bu..

Evet değerli arkadaşlar, bugün e-ticaret sitesi ve kurumsal site denilen yapıları inceledik. Umarız biraz faydalı olabilmişizdir. Esen kalın mutlu kalın.. Bir sonraki yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle sevgi ve saygılar.

Sizi Arayalım