Marka Başvuru Fiyatları

12 Ara 2018

Marka Başvuru Fiyatları

Markalaşma Yolunda İlk Adım!

Marka başvuru fiyatları Türk Patent Enstitüsü tarafından yıllık olarak belirlenmektedir. Marka genel olarak ticaret unvanı ile karıştırılmaktadır. Ancak bu iki terim birbirinden çok ayrıdır. Ticaret unvanı işletmeleri birbirinden ayırmaya sağlayan adlardır. Marka ise sunulan mal ve hizmetleri farklı kılmaya yarayan işaretlerdir. Günümüzde markalaşma bir hayli önem taşımaktadır. Ticari olarak yer edinmek ve başarılı işler yapmak istiyorsanız mutlaka marka başvurusu yapmalısınız.

Marka Başvuru Ücretleri

Türk Patent Enstitüsünün 2018 yılı için belirlediği marka başvuru ücretleri aşağıda yer almaktadır.

Marka Yenileme: 1089 TL

Koruma Süresi Sona Eren Marka Yenileme: 1509 TL

Marka Tescil Belge Düzenleme: 990 TL

Bunlar haricinde ufak tefek bazı belge ücretleri mevcuttur bu ücretlere TPE web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Marka Başvuru Süreci

Marka başvuru süreci Türkiye’de TPE kurumu tarafından gerçekleştirmektedir. Başvuru yapmadan önce başvuru kılavuzunu detaylı incelemeniz ve belgeleri temin etmeniz gerekmektedir. Genel olarak marka araştırma ve onaylanma süresi 12-14 ay arasında sürmektedir.

İlk olarak online olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra ön araştırma yapılır. Başvurunuz Ankara’ya ulaştıktan sonra uzmanlar tarafından 6-7 ay bir süre içinde incelenir. İncelen markanız yayınlanır ve daha sonra itiraz vs. olursa değerlendirilir. Son olarak marka tescil belgesi alabilmeniz için harç ücretini yatırmanız gerekmektedir. Harç ücreti işleminizden sonra markanız tescil edilir.

Günümüzde sürekli gelişen rekabet piyasasında bir markaya sahip değilseniz büyüyemezsiniz. Piyasa da yer edinmek ve tanınır olmak için gerekli çalışmaları yapmanız gerekmektedir. Bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız reklam ajanslarından destek alabilirsiniz.

Bilcod web marka paten hizmetleri hakkında detaylı bilgiye linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Web alanında profesyonel çözümler sunan Bilcod firması %100 müşteri odaklı çalışarak kısa sürede yüksek başarı imkanı sağlamaktadır.

Soru ve görüşleriniz için 7-24 hizmet veren müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

 

Sizi Arayalım