sosyal medya yönetimi

12 Ara 2018

Profesyonel Sosyal Medya Kullanımı?

Yediden yetmişe herkesin elinde…

Hayatımıza girdiği günden beri asla vazgeçemediğimiz sosyal medya profesyonel olarak kullanıldığında bize ne gibi kazancı olur?

Profesyonel sosyal medya kullanımı dediğimiz olay daha çok kurumsal firmalar tarafından tercih edilir. Firma tanıtımı, müşteri hacmi gelişimi için kullanılan bu mecralar genellikle ajanslar tarafından yönetilir. Sosyal medya bir kurum ya da ürünü tanıtmanın en etkili yoluyken, para kazanmanın da en basit yoludur. Pazarlamada yeni bir yöntem haline gelen sosyal medya size kısa sürede tanınırlık sağlarken maddi olarak da kolaylık sağlayacaktır.

Günümüzde sosyal medyadan para kazanan ve ünlü olan insanların sayısı bir hayli artmıştır. Sosyal medya fenomenleri dediğimiz kişiler hesaplarını nasıl bu kadar tanınır kıldı biraz bu konu üzerinde yoğunlaşalım.

Sosyal Medya Stratejisi…

Sosyal medya stratejisi doğru bir şekilde planlanmalıdır. Sosyal medya üzerinde harcadığımız zamanı ve parayı en iyi şekilde değerlendireceğimiz yöntemler her zaman kazanç sağlayacaktır.

• Hashtag kullanımı

Hashtag kullanımı istenilen kitleye ulaşmanın en kolay yoludur. Çoğu pazarlama şirketi bu yola başvurmaktadır. Hatta Adobe firmasının yaptığı bir ankette katılımcıların %67 oranında hashtag kullanımının pazarlama da çok ama çok önemli olduğunu söylemiştir.

• Planlı paylaşım

Paylaşım yapmadan önce araştırma yapmak ve haftalık bir plan oluşturmak hayatınızı kurtarabilir.

Görsel tasarlamak

Paylaşım yapacağınız görseli kendiniz tasarlayın ya da mutlaka küçük dokunuşlar yapın. Hazır bulduğunuz görseli paylaşmayın derim.

• Uygun paylaşım zamanı

Uygun paylaşım zamanını ayarlamak size bir hayli yararlı olacaktır. Bu konuda birçok istatistik mevcuttur. Ama siz deneyerek tecrübe edin.

• Post paylaşımı

Günlük mutlaka bir post paylaşımı yapmaya özen gösterin bu size bir hayli rahatlık sağlayacaktır.

Sosyal medya hesaplarınızın daha aktif ve profesyonel yönetilmesinden yanaysanız. Mutlaka profesyonel Sosyal medya hizmetialmalısınız. Profesyonel sosyal medya hizmeti veren ajanslar ile daha pratik ve kısa yoldan başarı kazanın.

İlginizi Çekebilir https://bilcod.com/ozel-proje-yazilimi/

Sizi Arayalım