Responsive Web Tasarım

12 Ara 2018

Responsive Web Tasarım

Web Siteniz Responsive Olsun!!!

Responsive web tasarım, web sitesinin masaüstü, mobil ve tablet gibi cihazlarda girildiğinde sitedeki resim, içerik gibi etkenlerin ekran genişliğine göre düzgün şekilde görünmesini sağlayan tasarımdır. Son dönemlerde bir hayli yaygınlaşan bu tasarım her web sitesi sahibinin edinmesi gereken bir özelliktir. Özellikle günümüzde herkesin işini telefondan hallettiğini varsayarsak bu unsuru atlamamanızda fayda vardır.

Bildiğiniz gibi telefondan bir web sitesine girdiğimizde masaüstü kadar geniş kapsamlı bir alana rastlamayız. Yazıları okumakta zorlanırız, aradığımız detayı bulmakta da öyle eğer web siteniz responsive tasarım değilse yazıları sadece zoom yaparak okuyabiliriz oda belli bir alana kadar ulaşılır.

Ancak responsive bir tasarıma sahipseniz. Sitenizin kategorileri, yazıları bu doğrultuda şekillenir ve kullanıcılar istedikleri bilgiye rahatlıkla ulaşabilirler.

Responsive Tasarım Ajansları

Web siteleri hakkında bilgi ve deneyime sahip olmayan kişiler herhangi bir firmayla anlaştığında bazen sorun yaşayabilirler. Birçok firma tasarımı hazırlar ve teslim eder. Müşteri sitesine mobilden girdiğinde karşılaştığı görüntü sonrası rahatsızlığını dile getirse de firma sorumluluk kabul etmez ve ekstra masraf çıkarır. Bu açıdan responsive tasarım ajansları ile çalışmanızda fayda vardır.

Somut verilerden bahsetmek gerekirsek mobilden web sitelerine giriş %25 oranında artmıştır ki bu ciddi bir artıştır. İleri ki dönemlerde bu sayının iki katına çıkacağı beklenmektedir. Daha fazla kullanıcıya ulaşmak ve kendinizi daha profesyonel bir şekilde tanıtmak istiyorsanız sitenize özen göstermelisiniz.

Responsive Tasarım Fiyatları

Bu denli önemli bir özelliğin fiyatı da merak konusudur. Responsive tasarım fiyatları aslında satın aldığınız pakete dahildir her ne kadar bazı firmalar ekstra ücret talep etse de doğru olan tasarımla birlikte sunulmasıdır.

Bu işle uğraşan firmalar hazır paketler oluşturmaktadır. Bu paketler kurumsal mail, site içi görsel ve içerik düzenlemesi, responsive tasarım özelliklerini kapsamaktadır.

Geniş çaplı araştırma yaparsanız, doğru ajansı bulabilirsiniz. Ayrıca çalışacağınız firma mutlaka ileriki dönemler için teknik destek imkanı sağlamalıdır.

 

Sizi Arayalım