SEO

12 Ara 2018

SEO Anahtar Kelime

Doğru Anahtar Kelimeyi Seçin!!!

Seo anahtar kelime seçimi site temel taşlarından biridir. Sitenizi Google’ a tanıtma ve üst sıralara taşımak için doğru anahtar kelime kullanımı yapmalısınız. Anahtar kelime belirlemeden önce mutlaka geniş çaplı bir araştırma yapmanız gereklidir. Google’ın ücretsiz analizlerinden yararlanarak bir yol haritası çizebilirsiniz. Kullanacağınız kelimeler yazınızla eş anlamlı olmalıdır.

Örneğin abiye elbise ile ilgili bir blog yazacaksınız. Anahtar kelimeniz abiye elbise modelleri ya da abiye elbise fiyatları olmamalı bu kelimeler zaten başlı başına bir konu niteliği taşımaktadır.

Abiye elbise bloğunda kullanacağınız anahtar kelimeler uzun abiye elbise, payetli abiye elbise vb. olmalıdır.

Bunların konuların dışında kullanacağınız kelimelerin sayısı da bir hayli önem taşır. Az kullanımda Google bunları görmezken fazla kullanımda Spam olarak saymaktadır. 300 kelimelik bir makale de 3 anahtar kelime kullanımı ideal sayılmaktadır.

Diyelim ki yeni bir site açacaksınız ve küçük çaplı bir araştırma yaptınız. Ve sizinle aynı sektörde bulunan firmaların yazısında üçten daha fazla anahtar kelime var. Eğer sizde o siteye uymaya çalışırsanız büyük hata yapmış olacaksınız. Çünkü o sitenin domaini eski olabilir, sağlam backlink çalışmalarıyla alt yapıyı güçlendirmiş olabilirler. Siz ilk site açılımında Google’ın kurallarına uymak zorundasınız.

Anahtar Kelimeleri Vurgulayın…

Site içi anahtar kelime oluştururken kullandığınız kelimeleri mutlaka bold, altı çizgili yada italik yapın. Bunun ne gibi yararı var derseniz de Google bu kelimeleri yazıdan ayrı bir şekilde algılamaktadır. Yani siz kelimeleri belirginleştirirseniz Google bunları indeksler ve yazınında yarar seviyesine göre üst sıralara taşır.

Bilcod SEO Uygulamaları

Firmamız uzun yıllardır sektörün önde gelen firmaları arasında yer almaktadır.

Google SEO alanında uzman kadrosuyla Google mantığına bürünerek hareket etmektedir. Çalışma öncesinde yaptığı analizlerle doğru bir yol haritası çizen Bilcod Türkiye’nin ileri gelen firmalarına SEO desteği sağlamaktadır. SEO hizmet paketleri ile ilgili daha detaylı bilgiye linke tıklayarakulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan referanslarımıza ulaşabilir, en güncel haberlerimizden haberdar olabilirsiniz.

 

Sizi Arayalım