Seo Nedir? Seo'nun Faydaları Nelerdir?

SEO NEDİR?

Seo nedir sorusu özellikle yeni web sitesi açan kişiler tarafından tarafımıza ve genel anlamda bu tür firmalara sorulan soruların en başında yer almaktadır. Bu yazımızda da kısa ve anlaşılır bir biçimde seo nedir sorusunun cevabını vereceğiz.

Öncelikle seo, açılımı ”Search Engine Optimization” olan, Türkçe karşılığı da ”Arama motoru optimizasyonu” olan çalışmalardan bir tanesidir. Bu çalışma, web sitelerini Google ve çeşitli arama motorlarında en üst sıraya çıkarmak, bununla birlikte bilinirliği artırmak, daha fazla müşteriye sahip olmak ve benzeri bir çok olguyu sağlar.

SEO NEDEN ÖNEMLİDİR?

Gelin bunu hep beraber bir benzetme ile örneklendirelim. Diyelim ki fiziki bir dükkan açıyorsunuz. Dükkanınızın içerisindeki her ürün stoğu tamamen yapılmış, seçtiğiniz renk ve eşyalar ile temanızı seçerek dekorunuzu da oluşturdunuz. Fakat dükkanınız hiçbir şekilde bilinmiyor. Bu nedenle de müşteri almıyor. İçerisinde ne kadar ürün bulunsa dahi müşteri bulamadığınızda hiçbir kazanç sağlayamazsınız. İşte seo’da tam olarak böyledir.

Bir web sitesi açtığınızda, temasını, içeriklerini ve diğer tüm her şeyi oluşturduğunuzda bilinirliğiniz olmadığından dolayı potansiyel müşteri çekemezsiniz. Genel olarak insanlar internet üzerinden araştırma yaptıklarında Google veya benzeri arama motorlarında ilk başta çıkan sitelere tıklamaktadır. Bu, müşterilere o sitenin ve firmanın diğerlerinden daha güvenilir olduğunu varsaydıran bir durumdur. Dünyanın her yerinde bu böyledir. Bu nedenle web sitenizi arama motorlarında en üst seviyeye çıkartmanız gerekmektedir. Bu durumda hem daha çok müşteriniz olacaktır hem de daha güvenilir bir firma haline gelerek adınızı duyurmaya başlayacaksınız.

SEO Nedir? SEO'nun Faydaları Nelerdir?

SEO ÇALIŞMASI NASIL YAPILIR?

Seo çalışması tamamen profesyonel ekipler tarafından yapılması gereken bir çalışmadır çünkü oldukça detay gereketiren bir çalışmadır. Bu çalışmalar tek kişi tarafından oldukça zor gerçekleştirileceğinden her detay için ayrı uzman ilgili olmak zorundadır. Seo çalışmasının temeli makale yazılarıdır. Konu ve sektör ile alakalı makale yazıları ilgili blog sitelerinde iç anahtar kelime linki verilerek paylaşılır. Google sistemi bunu görür ve web sitenizi güvenli olarak algılar, bu nedenle de sitenizi yavaş yavaş en üst sıraya çıkarır.

Bunun  gibi birçok seo çalışması yöntemi doğru uygulandığında oldukça olumlu geri dönüşler alacağınızdan emin olabilirsiniz. Firmamız uzun yıllardır bu sektörün içerisinde olan ve uzman bir şekilde doğru kadroyla seo hizmeti vermektedir.

BİLCOD İLE BAŞARI ZOR DEĞİL !

Ekibimiz Sizlere Yardımcı Olmak İçin İş Başında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir