Sosyal Medya Reklamlari

12 Ara 2018

Sosyal Medya Reklamları

Pazarlama sektörüne yeni bir bakış açısı!!

Sosyal medya reklamları, sosyal ağlar üzerinden gerçekleşen tanıtım ve reklam çalışmalarıdır. Teknolojinin gelişmesi ve yenilenmesiyle pazarlama alanında büyük bir değişiklik yapılmıştır.

Özellikle kurumsal yapılar reklam ve tanıtım çalışmaları için bu mecraları tercih etmektedir. Normal bir web sitesiyle istenilen kitleye hiçbir zaman ulaşılmaz. Bunun için vakit ve para gereklidir. Ancak sosyal mecralarda yayınlayacağınız reklamlar sayesinde hedeflediğiniz kitleye uygun maliyet ve kısa sürede ulaşırsınız.

Türkiye’de ortalama 27 milyon sosyal medya kullanıcısı olduğunu varsayarsak bu platformların tanıtım için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Sosyal Medya Reklamları Nasıl Oluşturulmalıdır?

Sosyal medya reklamcılığı, reklamcılık alanında kısa sürede hedeflenen kitleye ulaşılması için en etkili ve tercih edilen bir yoldur. Genel olarak tercih edilen platformlardan bahsetmek gerekirsek; Facebook, twitter, instagram ve youtube kanallarını başa yerleştirebiliriz.

Ülkemizde bu alanla ilgilenen onlarca firma ya da şahıs bulunmaktadır. Bu tarz işlere adım atmadan önce mutlaka çok geniş çaplı bir araştırma yapmalısınız. Çalışacağınız firmanın kendi portföyü olmalıdır. Ayrıca bu alanda kuvvetli referansları olması ve işi bilmesi her zaman sizin için avantajdır.

Sosyal Medya Reklamlarında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar?

Öncelikle düzenli bir iş planı oluşturmalısınız. Bu iş planı öncesi rakip ve hedef kitle analizi yapmanız gerekmektedir. Çizeceğiniz yol haritasında haftalık paylaşım günü ve kaç tane görsel paylaşacaksınız bunlara yer vermelisiniz.

Paylaşacağınız görselin altında kullanacağınız jargonları da önceden belirlerseniz zamanı geldiğinde vakit kaybetmemiş olursunuz.

İşinizi profesyonel ellere teslim edip sağlam bir temel atmak istiyorsanız da sosyal medya ajansları ile çalışmanızda fayda var derim. Özellikle yeni bir işe başlıyorsanız ve kısan vaade de sonuç bekliyorsanız her adımınız planlı ve profesyonel olmalıdır.

İlginizi Çekebilir https://bilcod.com/seo-hizmeti-fiyatlari-2/

 

Sizi Arayalım