Web Sitemizi Sık Sık Güncellemek Faydalı Mıdır ?

Bir yazımızda daha buluştuk, herkese merhaba ve de iyi bayramlar diyerek söze başlıyoruz. 🙂 Bugünkü konumuz güncelleme.. Web sitemizi sık sık güncellemek faydalımıdır yoksa değilmidir onunla ilgili size bilgi ve tecrübelerimi aktaracağım.

Evet web sitemizin sık sık güncellenmesi ne demek? Bizim sık sık web sitemize içerik girişleri yani yeni kayıtlar bilgiler vs eklememiz demek. Biz bu eklemeleri güncellemeleri sık sık yaparsak ne olur ? Şöyle söyliyeyim, kısaca google bizi sever. Çünkü google sık sık bilgi girişi yapılan güncel web siteleri üst sıralara taşır. İnsan gibi düşünür. Ve insanlara güncel bilgiler göstermek ister eski bilgiler değil. O yüzden eski ve güncellenmeyen web siteleri zamanla alt sıralara doğru atıp üst sıralara sık sık bilgi girişi yapılan güncel web siteleri alır.

O yüzden bizde sık sık web sitelerimize ne yapacağız. Güncel bilgi girişleri yapacağız.

 

Peki̇ Web Si̇teleri̇mi̇ze Hangi̇ Sıklıkta Bi̇lgi̇ Gi̇ri̇şi̇ Yapmalıyız ?

Genelde web sitelerimizi her gün güncelleme şansımız varsa yani her gün yeni bilgi girişleri ne bileyim, haber, duyuru, özelikle blog konusu yazma gibi şansımız var ise bunu her gün yapmak çok iyidir. Bu google arama motorunun her gün sitemize gelmesini sağlar ve  google botlarının her gün sitemize gelmesi demek kısa zamanda dah üst sıralarda olmak demektir.

Tabi her gün olmasa da en azında haftada 1 veya 2 kez mutlaka web sitemize yeni bilgi girişleri yapmamız yine rakiplerimizin önüne geçmek için çok önemli bir adımdır.

 

Web Si̇teme Tüm Bi̇lgi̇leri̇ Gi̇rdi̇m , Yeni̇ Bi̇lgi̇ Gi̇ri̇şleri̇ni̇ Nasil Yapacağım ?

Evet genelde pekçoğumuzun web siteleri ürün veya hizmetlerimizi tanıtan kurumsal web site dediğimiz yapılardır. Bu yapılarda ürün veya hizmet bilgilerinizi girince web sitenizi sık sık güncelleyecek bir modül veya yapı kalmaz. Peki ne yapacağız ? Hemen yazılım firmanızı arayığ web sitenize blog modülü ekletecek ve bu blog modülü vasıtasıyla sık sık faydalı yazıları web sitenize ekleyerek, hem google tarafında sevilecek hemde ziyaretçileriniz tarafından işinizi iyi bildiğiniz anlaşılıp otoriter site haline gelmeye başlayacaksınız.

Güncelleme konusu uzun uzadıya anlatılabilir ancak kısaca böyledir. Sık sık web sitenizi güncelleyin google sizi sevsin. 🙂