12 Ara 2018

Web site içeriği nedir ? Nasıl yazılır ?

Web site içeriği nedir ? Nasıl yazılır ?

Herkese tekrar merhabalar, bir süredir olan ayrılığımız bu makale ile sona eriyor. Bugün web site içerikleri nedir, içerik yapısı nasıl olmalıdır, ve google açısından içerikleri nasıl yönetmeliyim gibi birkaç sorunun cevabını veriyor olacağız, umarız ki yine sizler için faydalı bir makale olur.
Evet web sitemiz var, çok güzel ama sitemiz boş ise, veya sitemizin kuruluş amacındaki konu dışında farklı içerikler ile dolu ise emin olun google sitenizi pek sevmeyecek ve beklenti içinde olduğunuz bir takım kelime öbeklerinde sitenizi hiç bir şekilde üst sıralara yani organik olarak üst sıralara taşımayacaktır. Ne yapmalıyız peki ?
Öncelikle arkadaşlar şunu bilmekte fayda var, google içi ilgili bilgilerle dolu web sitelerini sever. Sitenin konu dışı bilgilerle dolu olması ise pek fayda sağlamaz. Örneğin ayakkabı tanıtımı yapan bir web sitesinde meyve ile ilgili bilgiler olmamalı. Yani google elma ile armutu karıştırmaz, o yüzden siz siz olun sizde karıştırmayın. Karıştırmayın ki google sitenizi sevsin.

İçerik ne demektir ?

Arkadaşlar, elbette bilmeyenler de olabilir, açalım. İçerik esasında web sitesine yüklemekte olduğumuz tüm resim, yazı, video vs bilgilerin tümüne verilen ortak bir isimdir. İçerikleri ne kadar dürüst, doğru ve detaylı doldurursanız emin olun google sitenizi o kadar çok sevecektir.

İçerik yapısı nasıl olmalı ?

Web sitemizin içerik yapısı tamamen doğru ve detaylı bilgilerden oluşmalı ve en önemlisi de orjinal yani başka sitelerden kopyalanmamış yazılar ve resimler olmalıdır. Google kopya içerikten nefret eder ve bu sitenize çok kötü bir puan olur. O yüzden google sitemizi sevsin istiyorsak web sitemizin içeriklerini mutlaka orjinal tutmalıyız.

Google açısından içerikleri nasıl yönetmeliyim ne yapmalıyım ?

Google açısından içerikleri arkadaşlar sık sık güncellemeli, daima orjinal içerikler yazmalı, aynı zamanda da sosyal mecralarda, bloglarda içeriklerimizi paylaşarak daha fazla takipçi kazanmalı ve böylece bir nebze web sitemize seo yapmalıyız. Biliyorsunuz artık content is king, yani içerik kraldır denmekte o yüzden içerikler inanamayacağınız kadar önemlidir günümüzde.

Evet bir konunun daha sonuna geldik. Orjinal içerikler ile sık sık web sitelerinizi güncelleyin ve kesinlikle konunuzla ilgili içerikler yazın o zaman kısa zamanda google arama motorunun sitenizi sevmeye başladığını göreceksiniz. Sevgi ve Saygılar, bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle..

Sizi Arayalım