Web’de Nasıl Bir Yol Izlersem Başarılı Olurum ?

12 Ara 2018

Web Sitemi Nasıl Yaptırmalıyım ? Nasıl Bir Yol İzlersem Başarılı Olurum ?

Web’de nasıl bir yol izlersem başarılı olurum ?

Merhaba değerli okuyucularımız, bugün konumuz web sitesi yaptıracağız ama başarılı olabilmek için nasıl bir yol izlemeli nasıl hareket etmeliyiz ?

Evet hepimiz iş dünyasında ya iş yapıyoruz veyahut bir kurulkuşta çalışıyor ama bir yandan da kendi işimizi kurmanın düşünceleri içinde yaşıyoruz. Elbette iyi gelir, rahat bir yaşam hakeden herkesin hakkı. Ama hakedenin hakkı bence . Neden ? Çünkü hakeden kişi düşünmüş, uğraşmış, yorulmuş, para yatırmış, koşturmuş vesaire. Bence oturan kişi ile aynı değil bu emekler. Tabi işimizi kuracağız veya web dünyasına adım atıp bizde hizmet veya ürünlerimizi daha fazla müşteriye ulaştırarak hem insanlar hemde kendimiz için faydalı bir yol izleyip büyümek istiyoruz.

Neler Yapmalıyız ?

1 – İŞİ PROJELENDİRİP BÜTÇE BELİRLEYİN

Yapılacak çok şey, izlenecek değişik yollar var elbette ama benim fikrimce öncelikle bir bütçe belirlemeliyiz. Çünkü yapacağınız şey esasında harcama değil bir yatırım. İnanın web çok ciddi bir iştir.(gerçi artık pekçok insan bunun farkına vardı ) Öncelikle Yazılım sonrasında Tanıtım için doğru bir bütçe belirleyin.  Bence Yazılım için 1 birim Tanıtım için 2 birim bütçe belirlemeniz başarılı bir işin en önemli noktasıdır.Ve mümkün olduğunca bütçenize bağlı hareket edin.

2 – ARAŞTIRMA

Sonrasında yapılması gereken şey iyi bir yazılım firması araştırması. Bu çok önemli çünkü süper bir tanıtım bütçeniz olsa bile web site yazılımınız kötü ise yine başarılı olmanız mümkün değil. O yüzden deneyimli bir ekip ile çalışmanız bu açıdan çok büyük bir avantaj olacaktır. Çünkü yazılımlarınız ne kadar usta ellerden çıkarsa o kadar kullanıcı dostu olacaktır, bu da ziyaretçilerinizin web sitenizi sürekli tıklaması demektir.

3-TANITIM

İyi bir yazılımdan sonra iyi bir tanıtım gelirse başarı kaçınılmazdır. Bütçenizi doğru kullanarak yapacağınız başarılı tanıtım çalışmaları zaman içerisinde size kazanç olarak dönecektir. Bu konu da iyi araştırılması ve üzerinde uğraşıklması gereken bir konudur. Günümüz tanıtım modellerinde sosyal medya öncelikli olmakla beraber, google, çeşitli blog veya haber sitelerinde banner reklamlar, dış mekan reklamları öne çıkan reklam modelleridir.

4-TEKNİK DESTEK

Her şey harika web sitemiz bir yerlere geldi, ziyaretçilerimiz kazancımız var. Şimdi en önemlisi gelen insanlara iyi bir hizmet iyi bir destek vermek. Bunun üzerinde de durun çünkü kalıcılık iyi hizmetin devamında iyi bir teknik desteği gerektirir.

Evet bugünkü konumuz bu kadar daha pek çok şey düşünülebilir ama siz yukarıdaki temel yolu izlerseniz uzun vadede bile olsa başarı gelecektir. Umarız ki faydalı bir yazı olmuştur.Esen kalın görüşmek üzere..

Sizi Arayalım