Seo Ajansı

Teknoloji, gün geçtikçe daha fazla ilerlemeye başlarken internet üzerinden birçok şey, hatta neredeyse her şey yapılabilecek bir hal almıştır. İnternet ortamı, sosyal medyalar ve diğer çeşitli mecralar tam bir bilgi ağı olup uçsuz bucaksız bir okyanus gibi her geçen gün daha fazla bilgiyi içinde barındırır hale gelmiştir. Artık sadece yetişkinler değil, her yaş grubundan insanın kolay bir şekilde ulaşabileceği internet dünyası ve sosyal medyalar doğru kullanıldığında bir teknoloji harikasına dönüşür durumdadır. İnternet dünyasındaki her türlü bilgi akışının, sosyal medyaların ve benzeri her şeyi kötü amaca yönelik kullanan insanların var olduğu gerçeğini de unutmayalım…

İnterneti eğlence amaçlı kullanmanın yanı sıra çeşitli güvenli kaynaklar aracılığı ile araştırma yapmanız mümkün olduğundan bu durum mükemmel bir ayrıcalığı gözler önüne sermiştir. İnternet dünyasının en bilinen ve en çok kullanılan arama motoru Google milyonlarca bilgiyi listeleyerek önümüze sererken aslında aklımıza hiç gelmeyen bir detayı hatırlayalım; Neye göre liste ? Google arama motoruna merak ettiğiniz konuda bir kelime veya soru bazlı bir cümle yazdığınızda, önünüze binlerce sonuç çıkacaktır. İşte bu sonuçların neye göre sıralandığını bu yazımızda ele alacağız.

Google çalışma stili oldukça detaylıdır. Markanıza, kurumunuza ait bir web sitesi, veya sosyal medya tanıtımı için , tüm detayları geçtikten sonraki basamağınız SEO, yani Türkçe karşılığı ile arama motoru optimizasyonudur. Peki nedir bu arama motoru optimizasyonu. Hayatımızın her anında her köşesinde reklamlara rastlarız. Reklam yapmak herhangi bir şeyi tanıtmak, hakkında bilgi vermek ve ilgi görmesini sağlamak için yapılan bir yöntemdir. Bir çeşit reklam türü olan seo çalışmaları aslında görünmez bir reklam niteliğini taşımaktadır.

Seo çalışmalarında seo uzmanı tarafından amaçlanan husus, var olan veya yeni oluşturulmuş bir web sitesinin başta Google olmak üzere birçok arama motorunda ilk sıralarda yer almasını sağlamaktır. Hedeflenen bu sonuçta asıl hedef daha fazla potansiyel ziyaretçiye ulaşabilmektir. Seo yöntemlerinden en önemli ve zemini oluşturan şey anahtar kelimelerdir. Google üzerinden en çok bilgi almak istenen, yani en çok aranan kelimeler analiz edildikten sonra bu anahtar kelimeleri site içerisindeki içeriklerde kullanmak, veya site için yazılan tanıtım yazılarında kullanmak başlıca izlenen en etkili yöntemdir.

BİLCOD İLE BAŞARI ZOR DEĞİL !

Ekibimiz Sizlere Yardımcı Olmak İçin İş Başında.

Anahtar kelime analizi için çeşitli ücretli veya ücretsiz programlar mevcuttur. Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır o da şudur; Yazılan tanıtım yazıları veya içerikler anahtar kelime bazlı kullanıldığında siteniz için bazı durumlarda olumlu yanıt vermeyebilir. Bunun sebebi yanlış bilinen ve yapılan hatalardır. Örnek verecek olursak, Google uzun metinleri çok sever ve diğerlerinden ayırır. Bu yüzden yazılan yazının en az 300-600 kelime olması her zaman daha olumlu olacaktır. Bunun yanı sıra anahtar kelime kullanımlarında aşırıya kaçılmamalıdır, aksi halde Google bunu spam olarak algılayacaktır. 300 kelime içeren bir yazıda maksimum 3 kez anahtar kelime kullanımı yeterli olacaktır.

Bir diğer husus ise yazılarınızı botlara değil, insanlara yazdığınızı unutmamanız diyebiliriz. Çünkü bilgilendirici yazılar, gereksiz bilgilerden veya uzatmalardan kaçınılan yazılar Google tarafından her zaman daha çok beğenilmektedir. İçerikler ve tanıtım yazıları yazılırken dil akıcı bir biçimde ve doğru kullanılmalıdır.

Önemli olan bir diğer nokta ise yazı başlıklarıdır. Yazı başlıkları yazıların içerikleri ile aynı olmalıdır. Başlık ile alakasız bir yazı olumsuz sonuçlara sebep olacaktır. Önemli olan diğer nokta ise, kopya içerik. Kopya içerik yazmak ve yayınlamak Google’ın içeriklerinizi değersiz görmesi ve çöp içerik olarak adlandırmasına sebep olacaktır. Bu da ilk sıralarda yer alayım derken kendinizin bile zor bulacağı noktalara inmeniz demektir. Anahtar kelimelerin rekabeti, seo çalışmalarının hangi sıklıklarla meydana gelebileceğini size vurgular. Site dışı seo çalışmalarında backlink kullanmak her zaman sizi bir adım ileriye taşıyacaktır.

Web Sitesi Yaptırdıktan Sonra Tanıtımı Nasıl Yapılmalı?

Google adwords reklamları aslında seo ile ilişkili, bilinen en iyi ücretli yöntemdir. Google adwords size potansiyel müşteri getiren bir sistemdir. Anahtar kelimeler üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirilerek üst sıralarda yer almanız sağlanır.

Google adwords reklamlarının siz ve siteniz açısından sağladığı faydalardan bahsedecek olur isek; Doğal çalışmaların aksine hızlı bir şekilde üst sıralarda yer almanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun yanı sıra markanızı diğer reklamlara oran ile daha hızlı ve daha detaylı tanıtabilmeniz açısından ve müşterilerinizin sizi kolayca bulabilmesi açısından mükemmel bir servistir.

Bir Seo çalışmasının fiyatları belirlenirken esas alınan birkaç nokta vardır. Verilen emek ve zaman doğrultusunda belirlenen hizmet fiyatları her bütçeye uygun şekildedir. Fakat Bir seo hizmeti veya Google adwords reklam hizmeti almak istiyorsanız mutlaka bu iş için kenara bir bütçe ayırmanız gerekir. Siz de web sitenizin kurulumundan sonra sitenizin hızlı bir şekilde yükselebilmesi ve daha fazla potansiyel ziyaretçiye ulaşabilmesini istiyorsanız ayırdığınız bütçe ile birlikte bir seo veya Google adwords reklam hizmeti alabilirsiniz.

BİLCOD İLE BAŞARI ZOR DEĞİL !

Ekibimiz Sizlere Yardımcı Olmak İçin İş Başında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir