Web Site Tanıtımı Nasıl Yapılır?

12 Ara 2018

Web Sitesini Yaptırdım, Şimdi Ne Yapacağım ?

web site tanıtımı nasıl yapılır?

Evet, iş hayatında kişiler veya kurumar olarak, ürün veya hizmetlerimizi insanara tanıtabilmek daha çok müşteriye ulaşabilmek için web sitesi yapıyor veya yaptırıyoruz. Peki web sitemizi yaptırdıktan sonra ne yapıyoruz ? Çoğunuzun hiçbir şey dediğini duyar gibiyim. Evet genelllikle çoğumuz web sitesi ile müşteri çekebileceğimizi sanıyoruz. Hayır sadece web sitesi yaptırarak müşteri çekemeyiz. Web sitemizi iyi, doğru ve işimizi anlatan içeriklerle doldurmalı, donatmalı tam olarak müşterilerimize anlatımımızı iyi yapmalıyız.

Yani müşteri adayımız veya daha doğrusu potansiyel müşterimiz sitemize giriş yaptığında doğru, detaylı bir bilgilendirme ile karşılanmalı ki bizim müşterimiz olmaya karar versin.

Bu bağlamda web sitemizi yaptırmadan önce çalışacağımız ekibi iyi seçmemiz gerekmekte, artık zaman hızlı olduğu için yazılım ve tanıtım himetlerinde bize paket olarak yardımcı olabilecek bir ekibi (Bilcod Gibi :)) seçmekte fayda vardır ki sitemizi yapmanın yanısıra tanıtmamıza ve sitemizi nasıl yöneteceğimize yardımcı olsunlar.

Site yaptırdıktan sonra sitemizi ilk olarak doğru ve detaylı bilgilerle donatıyoruz bu ilk kural unutmayın ! Sonrasında mümkünse sitemizde blog yapısı kurdurup bizim buradan faydalı fikirerimizi paylaştığımız gibi sizde fikirlerinizi ve faydalı bilgilerinizi (işinizle ilgili özellikle) müşterilerinizle paylaşıyorsunuz. web ekibimiz bilcod gibi güçlü bir ekip ise mümkünse kendileri ile seo (organik aramalarda üstte çıkmak için arama motoru optimizasyonu) çalışması yapmak önünüzdeki zamanlarda sizi google iilgili kelime aramalarınızda üst sıralarda çıkaracaktır ki bu organik yani ücretsiz olarak googleda görünmek demektir. (Google.com.tr açıp kadıköy web tasarım veya üsküdar web tasarım veya e-ticaret paketleri gibi kelimelerde bilcod.com’un ilk sıralarda geldiği gibi).

Lafı çok uzatmadan elbette sitemizi ilk açtıktan sonra yapacaklarımız evet yoğun ama faydasını emin olun kısa zamanda göreceksiniz. Bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiye bol kazançlar 🙂

İlginizi Çekebilir;https://bilcod.com/e-ticaret-firmalari/

Sizi Arayalım