Web Tasarim Eği̇ti̇mi̇

12 Ara 2018

Web Tasarım Eğitimi

Bir makalemizde daha buluştuk, herkese şimdiden iyi haftalar diliyoruz 🙂 Bugünkü konumuz web tasarım ‘da eğitim. Yani aslında web tasarım eğitimi bizce nasıl olmalı ?

Ülkemizde malum hepimiz eğitim sisteminden zaman zaman şikayet etmişizdir. Bu aslında biraz da bizim eksikliğimizden kaynaklanan bir sorundur. İnsan ne eğitim alırsa alsın, mesleği ne olursa olsun sanıyorum ki kendini çok iyi geliştirirse işinde çok uzman olacağı kesindir. Web tasarım, kodlama yani yazılımda öyledir. Tabi son dönemde web tasarım kelimesi o kadar genel bir kavram olarak kaldı ki. E tabi çünkü web kelimesi altında son yılarda gelişen teknoloji ile birlikte pekçok alt meslekler yeni meslekler türedi.

Bunlardan bazıları, front end yani önyüz kodlama tasarım uzmanlığı, back end yani geri plan yazılım uzmanlığı, efendim sosyal medya uzmanlığı, içerik uzmanlığık vs vs.. bunların dışında da şu an aklıma gelmeyen çok yeni dallar var tabi. Bunlar ilk aklıma gelenler..

Web tasarımda eğitim bana göre okullardan ziyade piyasa içinde olmalı yani 1 gün okul 4 gün web ajans veya yazılım firması olmalı. Çünkü hepimiz biliriz ki iş en iyi işyerinde öğrenilir. İnanın bize bile iş başvurusunda bulunan bilgisayar mühendisliği mezunu arkadaşların yüzde doksanı okulda hiç ama hiç bir şey öğrenmeden mezun olmuşlar. Bu onların hatası mı okulun veya sistemin hatası mı bilmem ama gerçek böyle. Özellikle bu makaleyi okuyan genç öğrenci arkadaşlar varsa şuna dikkat etsinler ki yazılım da çalışmadan olmaz arkadaşlar. Öğrenemiyorum diye bir şey yok çalışın kendinii verin bakın nasıkl kısa zamanda anlamaya başlayacaksınız yazılımı..

Tabi bu konuda görüşler de göreceli olacaktır. Bizim fikirlerimiz daima öğrenimin tatbikat ile olacağı yönünde. Bir makalemizi daha bitirirken sevgi ve saygılar diyorum kherkese bolluk ve sağlık içinde güzel günler.. 🙂

Sizi Arayalım