12 Ara 2018

Kurumsal Web Tasarım

Herhangi bir kurumun sunduğu ürün ya da hizmetlerinde kurum kimliği hedeflerinden şaşmadan uygun bir tasarım süreci  gerçekleştirmesi  ve dizayn etmesi sürecine kurumsal web tasarım  denilmektedir.. Kurum ismi, sloganı, tipografisi, logosu, amblemi, renkleri, ürün tasarımı, form tasarımı gibi pek çok dizayn unsurunun birbiri ile uyumlu ve şirket hedeflerine yönelik olarak tasarlanması sürecini ifade eder. Ciddi bir şirket imajı yaratan web tabirinin tam anlamıyla karşılanabilmesi adına profesyonel şirketlerden yardım alınması gerektiğini söylemek mümkün. İlk  bakışta ziyaretçileri üzerinde güven sağlayacak, gözü yormayacak şekilde tasarlanması uygun olan web sitelerinin tam anlamıyla kalite içerebilmesi adına önemli çalışmalarla ortaya konması gerekir. Tasarım öncesinde olduğu kadar tasarım sürecinde de geniş bir profesyonellik talep eden bu alanda amatör kişilerle çalışma lüksüne sahip değilsiniz.

KALİTELİ WEB TASARIM

Kurumsal site müşterilerinizin sizinle ilgili kararlarını verme noktasında onlara yardımcı olacak en önemli argümanlardan bir tanesi. Bu bakımdan baştan sona profesyonel bir imaja sahip olması gerekiyor. İnternet sitesi üzerinde yer alan logosundan tutun da içeriklerine kadar her türlü noktanın çok iyi düşünülmüş ve uygulanmış olması müşteriler üzerinde iyi bir etkinin yakalnmasını sağlayacaktır. Yaşadığımız çağda insanların hizmet ya da ürünlerini temin etmek üzere olduğu şirketlerin web sitelerini beğenmemeleri durumunda alışveriş yapmaktan vazgeçtikleri görülmekte. Bu bakımdan gerek günlük yaşamda gerekse sanal ortamda kurumsal imajınızı korumak ve profesyonel görünmek şirket olarak en önemli sorumluluklarınız arasında yer alıyor.

Her şirketin kurumsal web tasarım olsa da tüm şirketlerin gerçekten bu işin hakkını vererek yapabildiği söylenemez. Sektörün ilgi görmeye başlamasının ardından ülkemizde bir anda milyonlarca tasarımcı türeyerek sektörde kendi çapında çalışmalar yapmaya başlamıştır. Böylesi bir ortamda hizmet aldığı şirketin kurumsal geçmişini incelemeyen, referanslarına göz atmayan şirketlerin mağdur edildiklerine tanık oluyoruz. Reklam sektörünün önemli bir ayağı haline gelmiş olan web ortamı üzerinde yer alacak web sitelerinizin profesyonel düzeylerde tasarlanmış olmaları çok önemli. Bizden bu anlamda yardım isteyerek sitenizi tasarlamalarını talep edebilirsiniz. Vereceğiniz talepler doğrultusunda tasarlanarak onayınıza sunulacak olan web sitesini her anlamda beğeneceğinizi düşünüyoruz.

KURUMSAL WEB TASARIMIN GÜNÜMÜZDEKİ ÖNEMİ

Özellikle günümüzde internet dünyasının geldiği son nokta dolayısı ile artık her şey internet üzerinden tek tık ile gerçekleştirilebilecek duruma gelmiştir. Bu nedenle internet dünyasında kurumunuzun kimliğini en iyi şekilde dizayn ederek daha fazla müşteri, daha fazla tanınırlık kazanabilirsiniz. İnternet dünyasında tanınmak ve kolaylıkla herkese ulaşabilmek amacı ile gerçekleştirilen kurumsal web tasarım, uzman firmalar tarafından istekleriniz doğrultusunda yürütülmektedir.

Özellikle rekabetin oldukça fazla olduğun günümüzde yerinizi korumak ve diğer markalardan ayrılmak amacı ile oldukça gerekli olan hizmetleri yaygınlaşan web tasarım firmalarından alabilmeniz mümkündür. Öncelikle web tasarımi oldukça planlı ve tasarımı dinamik yapılması gereken bir çalışmadır. Dinamiklik ne kadar fazla olur ise aynı anda kaliteniz de artacaktır. Dolayısıyla yukarıda bahsettiğimiz gibi kurumunuza uygun logo, tasarım ve benzeri detaylar özenle hazırlanarak bir kurumsal kimlik çalışması yapılmalıdır.

Web sitesi dinamiği dışında kurumsal web tasarım konusunda oldukça büyük önem arz eden bir diğer nokta ise site içerikleridir. Web siteniz kurumunuza uygun bir şekilde tasarlandıktan sonraki en önemli iş site içeriklerinin doğru bir biçimde düzenlenmesidir. Potansiyel müşteriler, her zaman kurumsal kimliğiniz karşısında misyon ve vizyonunuzu anlamalılardır. Bunun için ise içeriklerin özgün, anlaşılır ve imla kurallarına uygun bir biçimde olması gerekmektedir. Ayrıca içeriklerin internetteki önemi Google tarafından da oldukça büyük önem arz etmektedir. Google politikası ve algoritması web sitelerini en kaliteliden en kalitesize göre ayırmakta ve kullanıcılarını kaliteli sitelere yönlendirmektedir. Bu nedenle kalite, Google ve diğer arama motorlarının da oldukça önem verdiği bir durumdur. Bütün bunların sonucunda yapmanız gereken en önemli şey kaliteli bir web tasarım firması ile görüşme sağlamaktır.

KURUMSAL WEB TASARIMDA BİLCOD KALİTESİ

Bilcod web olarak, uzun yıllardır web sektörünün içerisinde özenle yer almaktayız. Kurumsal web tasarım, e ticaret, seo hizmeti ve diğer bir çok hizmeti uzman kadromuzla birlikte yürütmeye devam etmekteyiz.  Eğer siz de kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız bizler ile iletişime geçebilirsiniz… Detaylı bilgi için

0216 706 0 716

Sizi Arayalım