Seo Hizmeti

SEO Hizmeti Nedir?

Dijital dünya, çok büyük bir pazar ve her çeşit müşteriyi rahatlıkla bulabileceğiniz büyük bir mecra halini almıştır. Dolayısıyla bu kadar geniş bir alana yayılmış kullanıcı kitlesi arasında sektörünüzde marka bilinirliği fazla olan bir odak haline gelmek için SEO hizmeti mutlaka almanız gereken hizmetler arasında en önemlisidir. SEO hizmeti, temel olarak arama motorlarında rakiplerinizi geride bırakarak en üst sıralarda yer almanızı, dolayısıyla potansiyel müşterilerinize daha kolay ulaşabilmenizi hedefler.  

Organik tıklama oranı, SEO çalışmaları kapsamında oldukça fazla artar ve potansiyel müşterilerinizin hizmetlerinize daha kolay yoldan ulaşabilmesini sağlar. Bu durum, aslında marka konumlandırma açısından da son derece önemlidir. Çünkü dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da üst sırada yer almak marka bilinirliğinizi ciddi anlamda olumlu etkileyecektir. SEO çalışmaları neleri kapsar sorusu oldukça fazla sorulan sorulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Temel olarak SEO çalışmaları hiçbir zaman belirli bir noktayla sınırlı kalmayacak kadar zaman gerektiren bir iştir. Dolayısıyla birçok çalışmanın aynı anda birleşerek başarıyı getirdiğini söyleyebiliriz. Entegre bir şekilde sabırla gerçekleştirilen SEO adımları, zaman içerisinde başarıyı kaçınılmaz kılacaktır. SEO çalışmaları temel olarak aşağıdaki iki çalışmayı kapsar;

 • Site İçi SEO (On-page SEO)
 • Site Dışı SEO (Off-page SEO)
 

Site İçi SEO Nedir?

Site içi SEO, hedef kitlenizin yaptığı aramalarda markanızla karşılaşması için web site içerisinin SEO kurallarına uygun şekilde optimize edildiği çalışmaya verilen isimdir. Web sayfalarınızın dizine eklenmesi için mutlaka site içi SEO çalışmalarına ihtiyaç vardır. Web site içinin tüm kurallara uygun bir şekilde optimize edilmesi, kullanıcı arama niyetine uygun bir noktada yer almanızı, dolayısıyla faydalı bir web sitesi olarak algılanmanızı sağlar. Bu nedenle site içi SEO çalışmaları son derece önem taşır. Peki site içi SEO hangi kuralları ve optimize çalışmalarını kapsar? Gelin biraz açalım;

 • Sayfa hızını düşüren ögeler kaldırılır.
 • Sayfa başlıkları ve alt başlıklar uygun şekilde kullanılır.
 • Meta açıklamalar uygun karakter sınırında ve doğru şekilde kurgulanır.
 • URL yapıları anlamlı ve okunabilir şekilde yapılandırılır.
 • Site içi yönlendirme linklemeleri yapılır.
 • Görsel optimizasyonları yapılır.
 • Düzenli olarak yayınlanan blog yazılarında anahtar kelime kullanımı yoğunluğuna dikkat edilir.

 

Daha birçok kural ve noktada birleşen site içi SEO çalışması, yukarıda da bahsettiğimiz üzere web sitenizin Google’da üst sıralarda yer alması için gerekli altyapıyı oluşturur ve sitenizi daima besler. Son olarak web sitenizi sürekli olarak güncel tutmak da site içerisinde yapılan çalışmalarla mümkündür.

 

Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO, yukarıda da bahsettiğimiz üzere pek çok çalışmanın birleşip başarıyı getirmesinde büyük rol oynayan bir süreçtir. Markalaşma veya mevcut bir markanın konumunu yükseltme konusunda site dışı SEO oldukça önemlidir. Site dışı SEO çalışmalarının temel mantığı marka ve site otoritelerinizi güçlendirmektir. Dolayısıyla bunun için belli başlı çalışmaların yapılması gerekir. Peki site dışı SEO neleri kapsar, gelin inceleyelim;

 • Backlink çalışmaları.
 • Harita, lokasyon ekleme.
 • Nofollow-Dofollow ilişkisi.
 • Google Ads, Yandex Direct ve sosyal medya reklamları.

 

Site dışı SEO yukarıda belirttiğimiz çalışmalardan ibaret midir? Elbette hayır, fakat en basit şekilde açıklamak gerekirse, site dışı SEO çalışmalarında odak nokta dışarıdan web sitenize gelecek olan yönlendirmeleri kolaylaştırmak ve potansiyel müşterilerinizin karşısına her yerde çıkarak marka bilinirliğinizi artırmaktır.

 

SEO Hizmeti Neden Önemlidir?

SEO çalışmalarının eskiye nazaran daha fazla rağbet gördüğü bir noktada yer alsak da hala markaların, kişilerin ve elbette büyük küçük her web sitesi sahibinin aklındaki soru aynıdır; SEO hizmeti neden bu kadar önemli? Elbette kaliteli bir SEO hizmeti almazsanız veya Google Adwords yani ücretli reklamlar yapmazsanız, kullanıcıların bu kadar büyük bir mecrada sizi bulmaları çok ama çok zordur. İşte burada kurumsal SEO devreye girer. Kaliteli bir SEO firması sizi Google gibi arama motorlarına sürekli olarak ödeme yapmaktan çok daha düşük maliyetlerle kurtarır. Bu nedenle öncelikli açıdan işletmelerin maliyet konusunda biraz daha esnek olmalarına olanak sağlar. Bunun yanı sıra doğal ve organik yollardan alınan trafik, her zaman daha fazla müşteri akışı sağlayarak sektörde yer edinmenizi sağlar. SEO çalışmalarınızı mutlaka uzman ellere teslim edin. Google aramalarında organik olarak yükselin ve hep üst sıralarda kalın.

 

SEO Hizmeti Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Seo hizmeti fiyatları hesaplanırken, yapılacak çalışma ve bu çalışmaların zorluk derecesi SEO fiyatlarına direkt olarak etki eder. Bu nedenle SEO hizmeti fiyatları hesaplanırken sitenizin ve rakiplerinize ait web sitelerinin tamamı dikkatlice analize tabi tutulur. Bu analizlerimiz neticesinde sizlere hem sizler için hem de bizler için en doğru fiyatları sunarız. SEO çalışmalarının etki alanına ve web sitenize sağlayacağı faydalara temel olarak bir göz atalım;

 • Seo ile düşük maliyetlerle arama motorlarında üst sıralarda yer alırsınız ve hedef kitleniz sizi kolaylıkla bulur.
 • Güven ve Prestijinizi arttırır, müşterilerinizin kalıcı olmasını sağlarsınız.
 • SEO ücretleri esnek bir yapıya sahiptir. Yüksek ücretli standart internet reklamları yerine sadece kendi tercihleriniz üzerine çalışma yapılır, dolayısıyla bu durum maliyeti düşürür.
 • SEO çalışması bir masraf değil ciddi bir yatırımdır ve satışlarınızı ciddi oranlarda arttırabilir. O yüzden bir SEO firması ile etkili bir SEO çalışmasına girmeden yeterli ürün stoğu bulundurmanızı önemle öneririz.
 • Marka bilinirliğinizi direk çok yüksek biçimde ve kalıcı olmak üzere etkiler.
seo-hizmeti.jpg
 
 

HEMEN ARAYIN,
İNTERNET’TEN KAZANMAYA BAŞLAYIN!

EKİBİMİZ SİZLERE YARDIMCI OLMAK İÇİN BEKLİYOR

0216 706 0 716