Seo Firmaları 2023

Kurumsal Seo Firmaları Arasında Lider : Bilcod Web Uzman Ekip

Seo Firmaları arasında fark yaratan kaliteli çalışmalarımız ile sizde kısa zamanda Bilcod Web ile Google arama motorunda üst sıralara yükselmenin keyfini yaşayın.

Türkiye’de ve Dünyada hizmet veren onlarca seo firmaları bulunmaktadır. Bireysel yapılan SEO’lar artık günümüzde kurumsal SEO’lara yerini bırakmaktadır. Bunun nedeni elbette bireysel yapılan çalışmaların kurumsal bir ajans kadar olmasının mümkün olmamasındandır. Burada devreye iyi bir seo firması girmektedir. Firma seçimi yaparken mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlardan bazılarını madde madde sıralarsak bizce ;

 • İyi bir seo firması mutlaka yazılım geçmişine sahip olmalıdır.
 • Deneyimli bir ekip olmalıdır.
 • İşin maddi boyutundan çok başarıya odaklı olmalıdır.
 • Net referanslar vermelidir. Yapmış olduğu başarılı işleri net olarak sunabilmelidir.
 • Kurumsal bir ofise ve disiplinli bir işleyişe sahip olmalıdır.
 • Ve kesinlikle size kısa zaman diliminde herhangi bir şeyi vaadetmemelidir. Google’da başarının kısa zamanda değil sabır ve disiplinli çalışma ile zamana yayılması gerektiğini dürüstçe ifade edebilmelidir.

Tabi bu maddeleri çoğaltmak mümkündür. Bunlar seo çalışması seçimi için firma veya seo hizmeti veren şirketler seçiminde önemli olan hususlardır. Her firma buna kendi kriterlerinde karar verecektir. Günümüzde gelinen noktada ise Google ads çalışmalarının firmalar açısından yüksek maliyet ve kalıcı olmamak gibi sorunları barizdir. Bu da bu alanda seo hizmetinin gittikçe geliştiğini ve tüm dünyada firmaların,  Google Seo Hizmeti‘nin gücünü önemsediğini göstermektedir. Ülkemizde hala bu alanda faaliyet gösteren firmaların bünyesinde belli sayıda SEO uzmanı bulunsa da dünyada ajanslar da 200-300 kişilik ekipler tarafından bu çalışmaları sürdürmeye başlamışlardır.

SEO uzmanlık gerektiren bir alandır. Seo firmaları da bu bağlamda bünyelerinde uzmanlar barındırmalıdır. Profesyonelce yapılmayan SEO her zaman sizi geriye götürecektir. Bu nedenle seo firmaları arasında seçim yaparken dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Çalışacağınız firmayı çok iyi seçmeniz gerekmektedir.

Tıklayın Teklif Alın

BİLCOD İLE BAŞARI ZOR DEĞİL !

Ekibimiz Sizlere Yardımcı Olmak İçin İş Başında.

Kurumsal SEO Çalışması

Doğru firmayı seçerken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Çalışacağınız firmanın örnek çalışmalarına göz atarak başlayabilirsiniz. Mutlaka ajansın referanslar bölümüne göz atın ve irtibata geçerek örnek çalışma raporu isteyin. Çünkü başarılı bir firma başarısını asla gizlemez ve gönül rahatlığıyla müşteriye sunabilir.

Bunun dışında firma size SEO tavsiyeleri vermelidir. Sizi bu konuda eğitip bilinçlendirmelidir. Çalışacağınız alan kurumsal SEO çalışması olduğu için titizlik ve profesyonellik gerektirir.

SEO firması size en azından çalışma olarak garanti vermelidir. Önünüze belli bir plan getirip kaç ay içinde yükseleceğinizi, nasıl bir yol izleyeceklerini, bu çalışmanın ne gibi artıları olacağını size sunmalılar. Şunu unutmayalım size kısa sürede yükselme garantisi veren firmalar, yanlış bilgi vermektedir. Seo hakkında asla unutmamanız gereken en önemli konulardan bir tanesi de bu işin tamamen uzun vadeli olduğudur. Ve sabırlı olmanız gerektiğidir.

Yani bir seo çalışması direkt olarak web sitenizi en üst sıralara çıkarmaz. Eğer seçtiğiniz firma doğrultusunda web siteniz direkt olarak ilk sıraya çıkıyor ise mutlaka doğru bir seo çalışması yapılmıyor demektir. Google arama motorunun bir sistemi vardır. Bu sistemde belirli index zamanları olmak üzere bünyesindeki tüm web sitelerini tarayarak güvenli ve dinamik siteleri ilk sıraya çıkarır. Bunun için de epey detaylı bir çalışmaya gerek vardır. Seo firmaları da bu hizmeti gerçekleştirecek olan firmalardır. Bazı firmalar seo çalışması adı altında sizlere tamamen zarar verecek çalışmaları da uygulayabilirler bilmeden.

Bu firmaların bazıları çalışmaları illegal yollardan yapmaktadırlar ve bir süre sonra arama motorlarından ban yiyerek bile zarar görebilirsiniz, aman dikkat. Seo firması tavsiye olarak ekibimiz ciddi oranda rağbet görmektedir. Bir daha web sitenizi iyi bir yere taşımak sonrasında hiç kolay olmayacaktır.  Kurumsal SEO firmaları  için yapılan çalışmalar oldukça disiplin ve iyi bir strateji gerektirmektedir. Bu nedenle ekstra daha detaylı ve zorlu çalışmayı gerektirir.

Seo’da Analizin Önemi

Bu açıdan bu çalışmalara başlamadan önce gerekli analizler yapılmalıdır. Bu analizlerin başında rakip ve anahtar kelime analizi gelmektedir. Seo hizmeti veren şirketler tarafından yapılması elzem olan rakip firma analizi bu konuda en dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesidir. Belirli sektörler ile alakalı aramalarda rakip firmalarınızın hangi konumda olduğunu analiz etmek konumunuzu yükseltmek amacı ile oldukça faydalı olacaktır. Seo firmaları da ayrıca rakip analizini profesyonelce ve en detaylı şekilde gerçekleştirirler.

Rakip firmaların ne gibi çalışmalar yaptığını ve sizin bu çalışmaların üzerine ne gibi artılar ekleyeceğinizi. Arama motorlarında sık kullanılan anahtar kelimeleri ve sizin hedef kelimelerinizi bir bütün olarak ele almalısınız. Sonucunda ise daha dinamik çalışmalar elde etmiş olursunuz. Bu da seo açısından oldukça fazla önemli noktalardan bir tanesidir. Bu konuda tavsiye edilen en iyilerden bir seo firması olan Bilcod Web ekibi olarak daima yanınızdayız.

Tıklayın Teklif Alın

Bilcod ile Geleceğinizi İnşaa Edin

Bilcod SEO

Firmamız profesyonel olarak Web Yazılım ve SEO alanlarında faaliyet göstermektedir. Birçok kurumsal yapıyı başarıya ulaştırmıştır. Hem web yazılım hem de seo firmaları arasında önemli bir konumdadır. Daha önce birçok bireysel veya kurumsal çalışmalara imza atmıştır. En önemli olan konulardan bir tanesi hedef kitle ve hedef kelimelerde doğru analizleri hedeflemiştir. Seo firmaları arasında adını duyurmuş bir firmadır. Seo çalışmaları için gerekli olan her konuyu ince ince ve detaylı bir şekilde ele almaktayız.

Özellikle rakip firma analizlerinde özel programlar kullanarak en doğru analizleri gerçekleştirmek, hem rakiplerinizin önüne geçmek hem de Google’da ki yerinizi özenle korumak için önemlidir. Tam olarak bunu gerçekleştiren Bilcod Web tecrübeli bir seo firması olarak, yıllanmış tecrübesi ile sizlerle… Seo firmaları adı altında sizler de bizleri güvenle tercih edebilirsiniz.

Seo Firmaları İle Çalışmanın Avantajı!

SEO firmaları, işletmeler için çalışan, işletmelerin sahip oldukları web sitelerinin çevrimiçi görünürlüklerinin en iyi sıralamada olması için arama motoru optimizasyonu hizmetini sunmaktadır.  SEO, Arama motoru optimizasyonu, sahip olduğunuz sitenin arama motorlarında daha ilgi çekici hale gelmesi için site içi site dışı olarak yapılan çalışmalardır.

İşletmenin içeriği ne olursa olsun en önemli noktası, can damarı doğal trafiktir. Sahip olduğunuz firma isterseniz dünyanın en iyi ürününü pazarlasın, en kaliteli hizmetini sunsun bu ürün ya da sunulan hizmet doğru kitleye ulaşmıyor ve insanlar tarafından bilinmiyorsa firma istediği hizmeti dışarıya sunamayacaktır. Hizmet müşterisiyle buluşamadığında, firma varlığını kaybetmeye doğru ilerler. Bu nedenle firmanızın internet sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yerini alması yükseliş ve trafik açısından çok önemlidir.

SEO firması ile yapacağınız çalışmalar sonucunda web sitenizin trafiğini artırarak daha çok ziyaretçiye ve müşteriye ulaşmanızı sağlayacaktır. Her alanda olduğu gibi SEO firmaları arasından da işini ve kötü yapanlar bulunmaktadır.

Sahip olduğunuz firmanın kuruluşundan bu yana SEO’nun ne kadar önemli, faydalı olduğu konusunda birçok cümle ve fikir duymuşsunuzdur. Ekibinizde SEO alanında yetkili bir kişi yoksa da bu hizmeti dışardan almanız gerekmektedir. Özellikle bu konuyu kendiniz araştırmak, yapmak isterseniz dijital ortama girdiğiniz de SEO size karmaşık gelebilir. BU nedenle de bir SEO firması araştırması yaparak çalışmalara başlamanız gerektiği konusunda karar merceğiniz oluşmaktadır.

SEO firması ile çalışmanın en büyük faydası, işletmenizin arama motorlarında üst sıralara nasıl çıkacağı konusunda uzman olunmasıdır. SEO konusunda doğru çalışmalar kesinlikle sonuç vermektedir. SEO uzmanları, arama motorları aracılığı ile siteniz için organik trafik oluşturarak gelişmenize yardımcı olacak çalışmaların uygulanmasında uzmandır. Bilcod firması olarak uzun yıllardır alanında tecrübeli SEO uzmanları ile hizmet vermekteyiz. Doğru SEO hizmeti için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır.

Yetkili firma ile çalışmanın, çalışma sonucunda ne kadar doğru bir karar olduğunu anlayacaksınız. Uzun vadede size sağlamış olduğu faydalarla birlikte yapmış olduğunuz işten gurur duyacak ve potansiyel müşteri kitlenizi en üst noktalara taşımış olacaksınız.

SEO Firması Nedir?

SEO Firması (Search Engine Optimization), birçok web sitesinin Google, Yandex Yahoo vb. arama motorlarında daha iyi sıralanma ve görünürlüğünün artırılması amacıyla çeşitli hizmetler sunan bir tür dijital pazarlama firmasıdır. SEO hizmeti veren firmalar müşterilerinin web sitelerini arama motorlarındaki organik arama sonuçlarında yüksek sıralara çıkarmak için stratejiler ve teknikler geliştirerek takiplerini yapmaktadır. Arama motorlarında ilk sıralarda yer almak, her kullanıcının ilk seçeceği sayfa olmaktadır. Bu nedenle sıralama işletmeniz için dijital alanda en önemli noktadır. Peki SEO firması dijital alanda ön plana çıkmak için hangi hizmetleri sunmaktadır? Sunulan hizmet her web sitesi için değişiklik gösterebilmektedir. Ancak temel de sunulan ve yapılanlar şu şekildedir:

 • Anahtar kelime araştırması
 • Site içi optimizasyon
 • Site dışı optimizasyon (Backlink Oluşturma)
 • Teknik SEO
 • İçerik üretimi
 • Raporlama ve analiz

SEO firmaları, müşterilerinin hedef kitlesi, endüstrisi ve hedefleri doğrultusunda özelleştirilmiş stratejiler geliştirmek üzerine çalışmalar yapmaktadır. Bu stratejiler, arama motorlarının algoritmalarına uygun şekilde web sitelerinin optimize edilecek şekilde geliştirilmektedir. Ayrıca, SEO firmaları müşterilerine düzenli olarak performans raporları sunarak kampanyaların etkisini değerlendirme imkânı sağlamak üzere de çalışmalarına devamlılık katmaktadır.

SEO üzerine hizmet veren firmalar, işletmelerin çevrimiçi alandaki varlığını güçlendirmelerine yardımcı olarak daha fazla organik trafik ve potansiyel müşteri çekmelerine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

SEO Firmaları Neler Yaparlar?

Dijital dünya üzerinde aktif olan birisi SEO’yu yüzeysel olarak da olsa bilmek zorundadır. Çünkü artık SEO uyumlu içerikler, siteler olmadığı sürede maalesef hep adım geride kalacaksınız. SEO İngilizce olarak Search Engine Optimization, Türkçe olarak ise Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Bu optimizasyon da başta Google olmak üzere, Yandex. Yahoo gibi diğer birçok arama motorları üzerinde yapılan optimizasyonları kapsamaktadır.

Bahsetmiş olduğumuz bu optimizasyonlar, temel hedef olarak sahip olunan içeriğin arama motorlarında en üst sıralarda yer almasını hedeflemektedir. Yani en net olarak herkesin kafasında SEO dendiği zaman oluşacak tanım ‘’arama motorları üzerinde üst sıralarda yer almak için yapılan çalışmalar’’. Olarak yapılmaktadır. Yapılan çalışmaların %80’lik hedef kitlesi ise Google üzerinden yapılan aramalardır.

Çevrimiçi alanda oluşan rekabetin artışı ve sürekliliği ile SEO alanında verilen hizmet firmaları da hızla artış göstermektedir. Zorlu rekabet dünyasında SEO hizmeti vererek öne çıkan Bilcod SEO ajansımız ne iş yapmaktadır? İşte SEO firması olarak yaptığımız temel işler ve adımlar:

 • İlk olarak üzerinde çalışılacak markanın sektörünü detaylı olarak analiz sürecine alırız. Markanın verdiği-vereceği hizmetler, hedef kitlesi, rekabet ettiği sektörler gibi birçok alanda analiz gerçekleştirilmektedir.
 • Sektör analizinin içinde rekabet analizi yapıldıktan sonra ayrı olarak da sektörde yer alan tüm rakipler detaylı olarak incelenmektedir.
 • Sektör içerisindeki markaların arama motorları üzerinde hangi kelimeler ile aratıldığını ve üzerine çalışılacak markanın arama motorlarından gelen doğal trafik kelimelerinin analizi yapılmaktadır.
 • Gerekli analizler detaylı olarak adım adım sağladıktan sonra markaya en hızlı şekilde trafik getirtecek, Google’da arama yapıldığında üst sıralarda yer almasını sağlayacak olan anahtar kelimeler çıkartılır.
 • Her zaman web sayfaları SEO çalışmasına uygun olmayabilir. Üzerinde çalışılacak olan site size SEO çalışması için uygun değilse marka sahibine bu belirtilerek kişinin de onay ve isteği üzerine üzerinde SEO çalışması için uygun olan responsive bir site geliştirilme aşaması sağlanmaktadır.
 • Belirlenen anahtar SEO kelimeleri doğrultusunda içeriklerin oluşturulmasına başlanmaktadır. İçerik oluşumu sonrasında da detaylı kontroller sağlanmaktadır.
 • Baclink çalışmaları sağlanmaktadır.
 • Seçilen kelimeler özel SEO sistemleri ile kontrol edilerek çalısırılığı kontrol edilmektedir. Durum sonucunda geliştirilmeler ve takipler devam etmektedir.
 • Hedef kısmı kişinin beklentisine göre değişiklik göstermektedir. İstenilen hedef en üst sıralar ve 1.sayfa 1.sıra ise , bu hedef için çok sıkı çalışılmalı sıkı takip ve analiz yapılması gerekmektedir. Sizi hedefinize ulaştırmak için arama motorunun izin verdiği organik bütün çalışmalar yapılmaktadır
 • Süreç boyunca da düzenli raporlamalar tarafınıza iletilmektedir.
Bilcod - Geleceğin Dünyası

SEO Çalışmalarında Analizin Önemi

SEO dendiği zaman alt başlık ne olursa olsun anahtar kelime analizdir. Çünkü analiz sonucunda ortaya çıkan planla ilerlenmesi gerekmektedir. Rakip analizi, hedef kitle analizi, marka analizi, hedef analizi, anahtar kelime analizi gibi daha birçok analiz dalı. SEO çalışması ancak doğru analizler sonucunda yapılırsa doğru ve istenilen sonucu vermektedir.

SEO çalışmalarına başlamadan önce gereken bütün analizler adım adım yapılmalıdır. Bu analizlerin başında rakip ve anahtar kelime analizi gelmektedir. Seo hizmeti veren şirketler tarafından yapılması elzem olan rakip firma analizi bu konuda en dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Belirli sektörler ile alakalı aramalarda rakip firmalarınızın hangi konumda olduğunu analiz etmek konumunuzu yükseltmek amacı ile oldukça faydalı olacak bir analiz adımıdır. Rakip analizi yapmak karışık bir aşamadır. Rakip dendiği zaman aynı sektörden birçok firma ile karşı karşıya kalırsınız. Peki rakip analizi aşamasının altından nasıl kalkacaksınız? İşte tam da bu noktada profesyonel olarak size bu hizmeti sağlayan Bilcod devreye girmektedir. Firma olarak verdiğimiz SEO hizmeti ile rakip analizini profesyonelce ve en detaylı şekilde gerçekleştirmekteyiz.  Rakip firmaların hangi alanda, nasıl çalışmalar yaptığını ve sizin bu çalışmaların üzerinde nasıl değişikler yapabileceğinizi içerik üretiminde daha farklı nasıl içerik oluşturabileceğinizi sizler için araştırarak üretmekteyiz.

Arama motorlarında sık kullanılan anahtar kelimeleri ve sizin hedef kelimelerinizi bir bütün olarak ele alınması gerekmektedir. Rakip analizinden sonra en önemli kilit analiz noktası anahtar kelimlerdir. Anahtar kelime analizi ve kullanımı sonucunda ise daha dinamik çalışmalar elde etmiş olursunuz. Bu da SEO açısından kalite ve gelişim içeren noktalardan bir tanesidir. Bu noktada uzun yıllardır hizmet veren bir SEO firması olarak Bilcod Web ekibi o daima yanınızdayız.

Neden İyi Bir SEO Firması İle Çalışmalısınız?

Dijital çağın hızla gelişmesiyle ve işletmelerin önemli bir etkileşim kanalı olmasıyla birlikte, işletmelerin çevrimiçi varlığı ve görünürlüğü artık işlerinin büyümesi ve başarılı olması için kritik bir faktör haline geldi. Bu noktada, işletmelerin arama motorlarında yüksek sıralarda yer alması ve potansiyel müşterilere erişmesi, SEO’nun (Arama Motoru Optimizasyonu) önemini vurguluyor. Ancak, SEO stratejilerini etkili bir şekilde uygulamak karmaşıktır ve uzmanlık gerektirmektedir.

Bir SEO firması, işletmenizin web sitesini arama motorlarında üst sıralara taşımak için gereken bilgi, deneyim ve teknik yeteneklere sahip olan uzmanlarla çalışmalıdır. Bilcod firması olarak SEO alanında uzman çalışanları bünyesinde bulundurmaktadır ve profesyonel olarak sonuç odaklı SEO hizmeti sunmaktadır. Neden Bilcod’la yani iyi bir SEO firması ile çalışmanız gerektiğini açıklayan bazı nedenler:

 Uzmanlık ve Deneyim: İyi bir SEO firması, uzman bir ekip sayesinde güncel trendleri kolay takip eder ve en etkili stratejileri belirle konusunda profesyonel çalışmalar yürütmektedir. Bu deneyim, web sitenizin görünürlüğünü artırmak için kritiktik bir noktadır.

Teknolojik Yetenek: SEO firmaları, profesyonel araçları ve teknolojiyi kullanarak analizler yapabilme becerisine sahip olmaktadır. Verileri anlayabilir ve kaliteli şekilde optimize edebilir. Bu, daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayan bir durumdur.

 Özelleştirilmiş Stratejiler: Bilcod firması olarak işletmenizin ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş stratejiler geliştirmeye yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Hedef kitlenizi daha iyi anlamak ve onlara ulaşmak için çalışılmaktadır.

 Zaman ve Kaynak Tasarrufu: SEO çalışmaları oldukça zaman alıcıdır. Bir SEO firmasıyla çalışmak, sizin ve ekibinizin diğer işlere odaklanmasına olanak tanırken uzmanlar SEO süreçlerini sizin zamanınızdan tasarruf etmenizi sağlayarak en iyi şekilde yürütmektedir.

Kaliteli İçerik Üretimi: SEO’nun ana amacı arama motorlarında ilk sıralarda yer almanızı sağlamaktadır. İyi bir SEO firması arama motoru optimizasyonuna uygun, kaliteli ve ilgi çekici içerik üretmek üzere çalışmaktadır. Bu da hedef kitlenizi çekmenize ve sitenizin otoritesini artırmanıza yardımcı olan çalışma adımıdır.

 Analiz ve Raporlama: Firma, kampanyaların etkisini izlemektedir. Sonuç doğrultusunda düzenli raporlar sunmaktadır. Bu sayede hangi stratejilerin işe yaradığını anlayabilir yükselişi görebilirsiniz ve gerektiğinde ayarlamalar yapabilirsiniz.

Çok iyi bir SEO firması ile çalışmak, işletmenizin çevrimiçi başarısı için kritik bir adımdır. Uzmanlıkları sayesinde daha yüksek sıralamalar, artan trafik ve büyüyen müşteri tabanı elde edebilirsiniz.

Seo Firmaları 2023

Kaliteli Bir SEO Firması Nasıl Olmalıdır?

Türkiye’de ve dünyada hizmet veren onlarca SEO firmaları bulunmaktadır. Bireysel yapılan SEO çalışmalarının yerini artık günümüzde kurumsal SEO çalışmaları almıştır. Bunun nedeni elbette bireysel yapılan çalışmaların bir SEO dijital web ajansı kadar faydalı olmamasındandır. Burada devreye giren en önemli husus, kaliteli SEO firmaları ile çalışmak ve doğru bir hizmet almaktır. Firma seçimi yaparken mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlardan bazılarını madde madde sizler için hazırladık, gelin göz atalım;

 • İyi bir SEO firması mutlaka yazılım geçmişine sahip olmalıdır.
 • SEO bir ekip işidir, dolayısıyla çalışmaları deneyimli bir ekip gerçekleştirmelidir.
 • Kaliteli bir SEO firması, iş planlarını ve süreçlerini şeffaf bir şekilde paylaşmalıdır. Fiyatlandırma, hedefler, raporlama ve stratejiler konusunda açık olmaları güven oluşturmalıdır.
 • İşin maddi boyutundan çok başarıya odaklı olmalıdır.
 • Net referanslar vermelidir. Yapmış olduğu başarılı işleri net olarak sunabilmelidir.
 • Güncel analiz araçlarına ve teknolojilere erişim sağlamalıdır.
 • Kurumsal bir ofise ve disiplinli bir işleyişe sahip olmalıdır.
 • Kesinlikle size kısa zaman diliminde herhangi bir şeyi vadetmemelidir. Google’da başarının kısa zamanda değil sabır ve disiplinli çalışma ile zamana yayılması gerektiğini dürüstçe ifade edebilmelidir.

Tabi bu maddeleri çoğaltmak mümkündür. Yukarıda sıralamış olduğumuz maddeler marka konumlandırmanız ve potansiyel müşteri odağınız için dikkat edilmesi gereken genel kurallardır. İyi ve doğru stratejilerle planlamış bir SEO çalışması için dikkate alınması gerekir. Her firma buna kendi kriterlerinde karar verecektir. Günümüzde gelinen noktada ise Google Adwords çalışmalarının firmalar açısından yüksek maliyet ve kalıcı olmamak gibi sorunları barizdir. Bu da bu alanda SEO hizmetinin gittikçe geliştiğini ve tüm dünyada firmaların Google Seo Hizmetinin gücünü önemsediğini göstermektedir. Ülkemizde hala bu alanda faaliyet gösteren firmaların bünyesinde belli sayıda SEO uzmanı bulunsa da dünyada ajanslar da 200-300 kişilik ekipler tarafından bu çalışmaları sürdürmeye başlamışlardır.

SEO uzmanlık gerektiren bir alandır. SEO firmaları da bu bağlamda bünyelerinde uzmanlar barındırmalıdır. Profesyonelce yapılmayan SEO çalışmaları her zaman sizi geriye götürecektir. Bu nedenle SEO firmaları arasında seçim yaparken dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Çalışacağınız firmayı çok iyi seçmeniz gerekmektedir.

Kurumsal SEO Firmaları İçinde Lider Bilcod Web

Kurumsal SEO, sahip olunan işletmenin web sitesinin, blogları, ürün sayfaları, reklam alanları, ve diğer çevrimi ortamların arama motorlarında yüksel sıralamalar da yer alması için yapılan çalışmalar bütünüdür. Tamamen müşteri odaklı olan kurumsal SEO, işletmenin hedef kitlesini analiz ederek kullandığı anahtar kelimeleri araştırma sonrasında web sitesi içeriğini optimize ederek çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte, teknik SEO düzenlemeleri yapmak link inşası oluşturmak ve raporlama takip işlemleri de bu kısımda detaylı olarak gerçekleştirilmektedir.

Kurumsal SEO dijital Pazar alanında giden ve en önemli noktalar arasında yer alan strateji parçasıdır. Temeldeki amaç web sitesinin Google ve diğer arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmek, organik trafikle müşteri potansiyelini artırmaktadır. Bu şekilde de işletmenin dijital varlığının güçlenmesi hedeflenmektedir.

Kurumsal SEO Danışmanlığın Farkı Nedir?

Kurumsal SEO çalışması, büyük ölçekli ve genellikle ulusal veya uluslararası düzeyde faaliyet gösteren kurumsal işletmelerin ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanan bir SEO stratejisi ve yaklaşımı anlamına gelmektedir. Kurumsal SEO’nun diğer SEO türlerinden bazı temel farkları:

Büyük ve Karmaşık Yapılar: Kurumsal olan işletmelerde genellikle birden fazla ürün, hizmet ve konumla ilgilenilmektedir. Bu nedenle, kurumsal SEO çalışmaları, geniş ürün yelpazesi ve coğrafi konumlar göz önünde bulundurularak karmaşık bir şekilde planlanmaktadır. Doğru planlama bu adımda büyük önem taşımaktadır.

 Rekabet Seviyesi: Rekabet bu alanda daha yüksektir. Çünkü ulusal bir alanda Pazar oldurulmaktadır. Birçok büyük sektörün bulunduğu sektörlerde, kurumsal SEO, daha fazla çaba, analiz ve strateji gerektirmektedir.

Özelleştirilmiş Stratejiler: İşletmelerin ihtiyaçları farklıdır ve genellikle özelleştirilmiş stratejilere ihtiyaç duyulmaktadır. Özelleştirme kısmı Kurumsal SEO firması tarafından üzerine çalışılması gereken bir konudur. Her ürün veya hizmetin, hedeflenen pazarın ve coğrafi konumların özgün özellikleri göz önüne alınarak stratejik bir çalışma yürütülmektedir.

Çeşitli Hedef Kitleler: İşletmelerin Kurumsal olması genellikle farklı, çeşitli gruplara ve müşteri segmentlerine hizmet vermeye yönelik çalışmaktadır. Kurumsal SEO stratejileri, çeşitli hedef kitleleri çekmek ve tatmin etmek için çoklu yaklaşımları içerisinde bulundurmak zorundadır.

İç İletişim ve Koordinasyon: SEO projeleri, farklı departmanlar ve ekipler arasında iletişimi ve koordinasyonu gerektirmektedir. Doğru koordinasyon ve ekipler arasında iletişimin doğru alanda sağlanması önemlidir. SEO hedeflerini ve stratejilerini tüm organizasyonun anlaması ve desteklemesi Kurumsal SEO çalışmasının tamamlanması için kritik bir noktadır.

 Veri Analizi ve Raporlama: Daha geniş bir alana hitap eden işletmeler için veri analizi ve raporlama büyük bir önem taşımaktadır. SEO kampanyalarının etkisini ve yatırım getirisini değerlendirebilmek için kurumsal işletmeler için kapsamlı raporlar sunmak gerekir.

Global ve Yerel Hedefler: Uluslararası faaliyet gösteren kurumsal işletmelerin hem global hem de yerel SEO hedefleri olabilir. Bu nedenle hem uluslararası arama motorlarına uygun hem de yerel arama sonuçlarına odaklanan stratejiler üzerine çalışmalar yürütülmektedir.

Kurumsal SEO temel farkı büyük çaplı işletmelerin özel gereksinimlerini karşılayacak şekilde özelleştirilmiş bir SEO yaklaşımını gerektirir. Bu strateji, büyük ölçekli organizasyonların çevrimiçi görünürlüğünü artırmak, rekabet etmek ve hedef kitlelerini etkilemek için kritik öneme sahiptir.

SEO Firması İle Çalışmanın Faydaları

SEO firması ile çalışmadan önce sitesi için SEO kullanmak isteyen neden bir Firma ile çalışması gerektiğini düşünmektedir. Web siteniz için çalışanlarınız arasında SEO konusunda kapsamlı bir bilgiye sahip ekip arkadaşınız yoksa SEO firması ile çalışmak için gereken ilk sebep aslında ortaya çıkmıştır.

SEO çevrimiçi alanda yer edinmek isteyen işletmelerin web siteleri için oldukça önemlidir. Artık birçok konuda araştırmaktan satın almaya her şeyi elimizin altında bulunan teknolojik araçlarla arama motorlarını kullanarak yapmaktayız. Bunu yaparken de seçeneğimiz her zaman Google gibi arama motorlarının bize ilk sıralarda sunduğu siteler olmaktadır. Bir site arama motorlarında ilk sıralarda yer alıyorsa, en iyi bilgiyi içeriyor en iyi seçeneği sunuyor ve en güvenilir olan izlenimini kullanıcılar için oluşturmaktadır.

İşletmenizin dijital platformda rağbet görmesi ve buradan bir büyüme elde etmek istiyorsanız arama motorlarında ilk sıralarda yer alarak organik trafik içerisinde bulunmanız gerekmektedir. Bu sıralamaya kendi yaptığınız çalışmalar sonucu ulaşmanız zor olabilir. Çünkü SEO profesyonellik ve tecrübe isteyen bir çalışma bütünüdür.

SEO firması ile çalıştığınız takdirde bu çalışmanın birçok faydasını görmeniz mümkündür. İyi bir SEO firması bunu size mümkün değil kesin kılmaktadır.

Bilcod memnuniyeti ve tecrübesiyle SEO çalışması sonucunda potansiyel müşterilerinize hitap edebilir ve site trafiği içerisinde hiç ummadığınız kadar hızlı yer alabilirsiniz. Sitenize en kaliteli trafik arama motoru üzerinden aktarılmaktadır. Seo hizmeti size bu trafiği sağlamaktadır.

Seo 7/24 olarak çalışan uzun vadeli sonuçlar getirecek bir çalışma bütünüdür. İşletmenizin büyümesi ve dijital platformlarda ilk sıralarda yerini alması için seo firmaları ile çalışmanız büyük fayda sağlayacaktır.

Bilcod ile Marka Değerinizi Yükseltin

İyi bir Seo Firması Nasıl Belirlenir?

En iyi SEO firmasını belirlemek ilk çıkan siteye tıklamak değildir. Işletmenizin ihtiyaçlarına uygun bir ortak seçmek için titiz bir araştırma ve değerlendirme süreci gerektirmektedir. SEO firması sizin için analiz yapmadan önce siz SEO firmanızı seçerken analiz yapmalısınız.

SEO firmasını belirlemeniz için dikkate almanız gereken adımlar:

 • İnternet üzerinde potansiyel SEO firmalarını araştırın.
 • SEO firmalarının deneyim seviyelerine ve uzmanlık alanlarını araştırın yetkili kişilerle iletişim kurun.
 • Daha önceki müşterilerin deneyimlerini değerlendirin.
 • İyi bir SEO firması, güncel analiz araçlarına ve teknolojilere erişim sağlamalıdır. Erişimlerin hangi yolla sağlandığı konusunda bilgi edinin.
 • Firma ile iletişim kurarak, nasıl çalıştıklarını, hangi stratejileri kullandıklarını işleyiş süreçlerini öğrenin.
 • En düşük fiyatlı teklif her zaman en iyi seçenek olmayabilir. Fiyat konusunda neye göre belirleme yapıldığını fiyatın hangi aşamaları kapsadığını öğrenin.
 • SEO firması, kampanyaların etkisini düzenli olarak izleyip izlemediğini ve rapor bilgisi verip vermediğini öğrenin. Düzenli izleme ve raporlama gelişim açısından önemlidir.
 • SEO firmaları sonuç garantileri sunabilir. Ancak, gerçekçi olmayan vaatlerden kaçının. SEO zaman isteyen bir süreçtir ve bu zamanın en az 6 ay olacağını unutmayın.

SEO Uzmanı mı SEO Firmaları mı?

SEO firmaları bünyesinde birçok çalışma arkadaşı bulundurmaktadır. Çalışma arkadaşları uzman değildir gibi bir bilgi söz konusu değildir. Firma profesyonel bir hizmet sağlıyorsa SEO hizmeti veren çalışanları alanında uzman olmalıdır. SEO uzmanı tek başına hizmet veren bir kişi olabilir. Bu durumun yavaşlık ve google gündemlerini iyi takip edememek gibi dezavantajları olabilir.

Bilcod firması olarak bünyemizde seo uzmanı arkadaşlarımız bulunmaktadır. Ekibimiz, daima ekip liderinin vermiş olduğu çalışma planlarına göre hareket etmektedirler. Bu planlı ve disiplinli çalışma sayesinde başarılarımızı devam ettirmek mümkün olmaktadır.

SEO Çalışmalarında Analizin Önemi

SEO çalışmalarına başlamadan önce gerekli analizler yapılmalıdır. Bu analizlerin başında rakip ve anahtar kelime analizi gelmektedir. Seo hizmeti veren şirketler tarafından yapılması elzem olan rakip firma analizi bu konuda en dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesidir. Belirli sektörler ile alakalı aramalarda rakip firmalarınızın hangi konumda olduğunu analiz etmek konumunuzu yükseltmek amacı ile oldukça faydalı olacaktır. SEO firmaları da ayrıca rakip analizini profesyonelce ve en detaylı şekilde gerçekleştirirler. Rakip firmaların ne gibi çalışmalar yaptığını ve sizin bu çalışmaların üzerine ne gibi artılar ekleyeceğinizi. Arama motorlarında sık kullanılan anahtar kelimeleri ve sizin hedef kelimelerinizi bir bütün olarak ele almalısınız. Sonucunda ise daha dinamik çalışmalar elde etmiş olursunuz. Bu da SEO açısından oldukça fazla önemli noktalardan bir tanesidir. Bu konuda tavsiye edilen en iyilerden bir SEO firması olan Bilcod Web ekibi olarak daima yanınızdayız.

Kaliteli SEO Firması

Firmamız profesyonel olarak Web Yazılım ve SEO alanlarında faaliyet göstermektedir. Birçok kurumsal yapıyı başarıya ulaştırmıştır. Hem web yazılım hem de SEO firmaları arasında önemli bir konumdadır. Daha önce birçok bireysel veya kurumsal çalışmalara imza atmıştır. En önemli olan konulardan bir tanesi hedef kitle ve hedef kelimelerde doğru analizleri hedeflemiştir. SEO firmaları arasında adını duyurmuş bir firmadır. SEO çalışmaları için gerekli olan her konuyu ince ince ve detaylı bir şekilde ele almaktayız. Özellikle rakip firma analizlerinde özel programlar kullanarak en doğru analizleri gerçekleştirmek hem rakiplerinizin önüne geçmek hem de Google’daki yerinizi özenle korumak için önemlidir. Sektörünüzde öncü firmalardan biri haline gelmeniz için Bilcod Web yıllanmış tecrübesi ile sizlerle. Hemen iletişime geçin!

 

İlginizi çekebilir : Seo fiyatları

BİLCOD İLE BAŞARI ZOR DEĞİL !

Ekibimiz Sizlere Yardımcı Olmak İçin İş Başında.

Sık Sorulan Sorular

SEO çalışma maliyeti konusunda maalesef net bir miktar belirlemek mümkün değildir. Seo çalışması tek bir başlık gibi gözükse de çok kapsamlı ve çeşitleri olan bir çalışma alanıdır ve bu nedenle fiyatlar değişiklik göstermektedir. Çalışma süresi ile başlayan, anahtar kelime sayısı, analiz çeşitleri, rekabet alanı, backling oluşturma, içerik üretimi, web sitesinin durumu gibi birçok farklı faktörü takip eden fiyat belirleme skalası bulunmaktadır. Sizin için en uygun olan Seo maliyetini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız bünyesinde SEO danışmanlığı ve SEO hizmeti olmak üzere iki alanı da barındırmaktadır. SEO danışmanlığı SEO konusunda yol gösterme aşamasıdır. SEO hizmeti sitenizin ilk sıralarda yer alarak büyümesi için profesyonel olarak yapılan çalışmalıdır. SEO danışmanlığı alarak SEO nedir nasıl yapılır evet öğrenilebilmektedir. Ancak danışmanlık almak hizmet almak kadar net bir sonuç sağlamayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir