SEO Fiyatları

SEO çalışması, web siteniz ve markanız için yapacağınız en büyük yatırımlardan biridir. SEO çalışmaları sayesinde web sitenizi arama motorlarında üst sıralarda listeletebilirsiniz. Bu durum da organik trafiğinizin artmasına, daha fazla insana ulaşmanıza ve sonuç olarak daha fazla kar etmenizi sağlayacaktır.

SEO çalışmaları sayesinde daha büyük çaplı marka bilinirliği ve marka bağlılığı oluşturabilirsiniz. SEO, ölçeklendirilebilir olmasıyla da öne çıkan çalışmalar bütünüdür. SEO sayesinde, hedef kitleyi rahatça belirleyebilir, bu kitleye yönelik çalışmalar yürütebilir, çalışmaların başarısını kolayca analiz edebilirsiniz. Tüm bu fırsatları yaratan SEO çalışmalarının önemli bir özelliği ise çok düşük maliyetlere sahip olmasıdır.

Web siteniz için SEO çalışmaları yürütmek ve optimizasyonları gerçekleştirmek, günümüzde markalar açısından en etkili çalışmaların başında gelir. Sektörünün öncü firmaları SEO çalışmalarına sürekli olarak yatırım yapmaktadır.

Peki, SEO fiyatları ne kadardır ve neye göre belirlenir? Yazımızda bu sorulara yanıt olmaya çalışacağız. Böylece web siteniz için alacağınız SEO çalışmalarına ilişkin daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Başta e-ticaret siteleri olmak üzere, bütün web siteleri için SEO çalışmaları uygulanabilir. Bununla birlikte özellikle e-ticaret siteleri açısından SEO çalışmaları oldukça önemlidir. Özellikle Google’da üst sıralarda listelenmek, markalar açısından hayati önem arz etmektedir. Üst sıralarda listelenmek, kar marjının artmasıyla doğrudan alakalıdır. Bu neden sektöründe ön plana çıkmak isteyen tüm markalar, SEO çalışmalarına başvurur.

SEO fiyatları ise birçok farklı kritere göre belirlenebilmektedir. SEO fiyatları ise başlıca;

  • Faaliyet gösterdiğiniz sektöre,
  • Sektörünüzde yer alan rakiplerinizin konumuna,
  • Web sitenizin yapısında,
  • Anahtar kelime sayısına,
  • Anahtar kelimenin zorluğuna göre değişiklik gösterecektir.

SEO çalışmaları çok kapsamlı ve detaylı bir süreci ifade etmektedir. Bu çalışmaların ilk adımında, SEO uzmanları web sitenizi detaylı olarak analiz eder. Gerçekleştirilen analiz sonucunda eksiklikler ve hatalar belirlenir. Bunun ardından markanıza uygun bir fiyatlandırma belirlenir. Bu fiyatlandırmada hangi çalışmaların yapılacağı tek tek belirlenir ve size sunulur. Yapılan teklif genel olarak markanız ve web siteniz için ihtiyacınız olan tüm çalışmaları içerecektir. Buna karşın eğer istiyorsanız ek taleplerde bulunabilirsiniz. Bu taleplerde özel bir ücretlendirme ile belirlenecek ve size sunulacaktır.

SEO Hizmeti Fiyatları Kapsamı

Web sitenizi arama motorlarında daha yukarılarda listelemek ve performansını artırmak birçok açıdan markanıza değerli katkılarda bulunacaktır. Bununla birlikte bu çalışmaların fiyatlarına nelerin dâhil olup olmadığını bilmeniz gerekir.

SEO fiyatları kapsamı çalıştığınız ajansa göre değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra herhangi bir ajanstan alacağınız SEO paketinin içeriği, sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyor olabilir. Bu sebeple ajanslarla görüşürken, SEO fiyatlarının hangi hizmetleri kapsadığını detayı olarak öğrenmeniz gerekir.

SEO analizi, günlük ve haftalık takipler ve raporlanmalar, teknik iyileştirmeler ve altyapıda gerçekleştirilecek kontroller sizin için önemli çalışmalardır. Bunun yanı sıra site içinin yanı sıra site dışı SEO çalışmalarının da fiyatlara dâhil olduğundan emin olmalısınız. Bu çalışmaların tamamı web sitenizden en iyi performansı elde etmenizi sağlayacaktır. Web sitenizin ihtiyaçları ve SEO çalışmalarının kapsamı konusunda Bilcod ile iletişime geçerek daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

SEO Hizmetinde Paketler

SEO hizmetleri çok çeşitli olabilmektedir. SEO çalışmalarının çok geniş kapsamlı olması ve ihtiyaçların değişmesi nedeniyle ajanslar birçok farklı paket oluşturabilir. Web siteniz için hazır SEO paketi tercihinde bulunabilirsiniz. Bununla birçok marka bunu tercih etmemektedir. SEO çalışmaları konusunda size özel bir paket hazırlanması daha iyi performans elde etmenizi sağlayabilir.

Bu konuda SEO ajanları ile görüşerek, öncelikle ihtiyaçlarınızı belirleyebilir ve sonrasında bir paket oluşturmanızı talep edebilirsiniz. Bu durumda SEO fiyatları da tamamen ihtiyacınıza göre şekillenecektir. SEO paketlerinde kimi zaman ihtiyacınız bulunmayan bazı çalışmalar da yer alabilmektedir. Bunun yanı sıra bu paketler standart olarak hazırlanırken, faaliyet gösterdiğiniz sektörün farklı ihtiyaçları olabilir.

Bu sebeple, SEO konusunda hizmet veren bir ajansla iletişime geçerek, çok daha verimli sonuçlar alabilir, SEO fiyatları konusunda bazı avantajlar sağlayabilirsiniz.

Doğru SEO Ajansı Seçimi

SEO fiyatları açısından değerlendirildiğinde doğru ajansın seçimi de son derece önemlidir. Doğru bir ajans, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek ve sektörünüzde sizi ön plana çıkaracak çalışmalar yürütecektir.

Peki, doğru ajans seçimini nasıl yapabilirsiniz? Öncelikle bu alanda geniş bir ekibi olan ajanslarla çalışmalısınız. SEO çok geniş kapsamlı bir çalışmadır. SEO’nıun alt dallarında uzmanlık gerektiren işler vardır. Bir ajansın kadrosu ne kadar genişse, içerisinde o denli çok uzman barındıracaktır. Unutmayın ki SEO çalışması bir ekip işidir. Bunun yanı sıra farklı hizmetleri de veren bir ajans seçmeniz size avantaj sağlayacaktır. Bu durun ajansın iş kapasitesini ortaya çıkarmaktadır. Farklı alanlarda iş yapabilen bir ajans, sizin de farklı ihtiyaçlarınıza kolaylıkla yanıt verecektir.

Bunların yanı sıra ajansın deneyimini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Özellikle sizin faaliyet gösterdiğiniz sektörde deneyimli bir ajans size çok daha fazla yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra referansları da bu anlamda önemlidir. Ajans seçimi yaparken, daha önce kimlerle çalıştığı oldukça önemli bir etmendir. Ajansın referansları ve portfolyosu size nasıl işler yapabileceği konusunda geniş bir fikir sağlayacaktır.

Bunlarla birlikte önemli konulardan biri de fiyatlardır. Web sitenizin için SEO hizmeti almak istediğinizde fiyatları da önemli bir konu olarak değerlendirmeniz gerekir. SEO fiyatları, firmadan firmaya değişkenlik gösterecektir. Bu sebeple kriterlerinize fiyatlandırmayı eklemeyi de unutmamalısınız.

SEO Çalışmasının Avantajları Nelerdir?

SEO çalışmasının web sitenizin performansı açısından birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları geleneksel yöntemlerle kıyaslamak mümkündür. Hedef kitleye ulaşmak, daha fazla çeşit ürünü tek bir yerde satışa sunabilmek, bilinirliğinizi ve marka değerinizi artırmak ve bunun gibi daha birçok avantaj SEO çalışmaları sayesinde sizi beklemektedir. SEO çalışmaları sonuç olarak satışlarınızı ve kar marjınızı artırmaya yönelik bir süreci ifade etmektedir.

Bununla birlikte SEO çalışmalarının en önemli avantajlarından biri de düşük maliyetlerdir. SEO çalışmaları sayesinde elde edeceğiniz avantajları geleneksel yöntemlerle yapmaya çalıştığınızda çok daha yüksek maliyetler harcamanız gerekir. SEO çalışmaları için tüm avantajlarının yanı sıra düşük ücretlerle yüksek performans elde etmenizi sağlar.

SEO fiyatları konusunda net ve tek bir rakam vermek olanaksızdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi SEO konusunda fiyatlar birçok değişkene bağlıdır. Verilen hizmetlerin fiyatları markanıza, sektörünüze ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

Bilcod ile Avantajlı SEO Fiyatlarına Sahip Olun

Bilcod olarak SEO çalışmaları konusunda profesyonel hizmet vermekteyiz. Birçok farklı sektörde tecrübe sahibi olan Bilcod, SEO konusunda web sitenizin ve markanızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Bunun yanı sıra Bilcod’da dijital dünyaya ilişkin ihtiyaçlarınızın tamamına yönelik esnek çözümler bulabilirsiniz. Bu sayede dijital dünyada sektörünüzün öne çıkan markaları arasına katılabilir, kar marjınızı her geçen gün daha fazla artırabilirisiniz.

Bilcod’la çalışmanın en iyi taraflarından biri, avantajlı SEO fiyatlarına sahip olmasıdır. Siz de kaliteli ve nitelikli bir SEO hizmeti satın almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede web sitenizin ihtiyaçlarını öğrenebilir, detaylı bilgi alabilir ve avantajlı tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.