SEO Ajansı

SEO ajansı verdiği hizmet, SEO “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuştur. Bu kavram Türkçeye “arama motoru optimizasonu” olarak geçmiştir. SEO çalışmaları oldukça uzun soluklu, zahmetli ve profesyonel bir bakış açısı isteyen süreçleri ifade eder.

SEO çalışmalarında birçok alt dal vardır. SEO; rakip analizinden, anahtar kelimelerin belirlenmesine, içerik üretilmesinden, veri analizine kadar birçok çalışmanın çatısı konumundadır. Bu çalışmaların temel amacı, web sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşımaktır.

SEO çalışmaları sayesinde web siteleriniz Google başta olmak üzere birçok arama motorunda üst sıralarda listelenir ve daha görünür hale gelir. Bu durum web sitenizin trafiğinin artmasının yanı sıra satışlarınızın aynı oranda artmasını sağlayacaktır.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

İstatistiklere göre, Türkiye’deki internet kullanıcıların yüzde 94’ü arama motoru olarak Google’ı kullanmaktadır. Bu sebeple SEO çalışmalarının büyük bir çoğunluğu Google’a göre gerçekleştirilmektedir.

Google arama sonuçlarında, belirli bir algoritmaya göre web sitelerini sıralamaktadır. Bu sıralamada temel olarak kaliteli ve popüler web sitelerine öncelik verilmektedir. Bir web sitesinin kalitesini ise; teknik yapısı, metin içerikleri ve site içi optimizasyonları belirlemektedir. Popülerliği ise genel olarak site dışı yapılan SEO çalışmalarını kapsamaktadır. SEO çalışmaları yukarıda da belirttiğimiz gibi hayli kapsamlı ve zahmetli çalışmaları içerir.

SEO çalışmalarında ön hazırlık ve planlama yapılarak ilerlenir. Doğru bir şekilde planlanan çalışmalar, başarıyı sağlayan temel faktördür. SEO çalışmaları tek başınıza altından kalkabileceğiniz bir süreç değildir. Bunun yanı sıra amatörce yapılan çalışmalar da genellikle istenen başarıyı sağlayamamaktadır. SEO çalışmalarının her bir alanında profesyonel bir bakış açısı, çalışma tarzı ve deneyim gerekmektedir. Bu sebeple web sitenizi Google’da üst sıralara taşımak adına SEO ajansları ile çalışmanız gerekir.

Neden SEO Ajansları ile Çalışmanız Gerekir?

SEO, çok kapsamlı ve geniş bir süreci ifade etmektedir. SEO çalışmaları altında birçok farklı çalışma ve işleyiş vardır. Web sitenizin analiz edilmesi, ihtiyaç olunan alanların değiştirilmesi, sektörünüzün bir bütün olarak analizi, rakiplerin tek tek analiz edilmesi, anahtar kelimelerin belirlenmesi, SEO uyumlu metinlerin ve içeriklerin üretilmesi, web sitenizin dönüştürülmesi ve benzeri birçok çalışma SEO çalışmaları altında yürütülmektedir. Bunun yanı sıra SEO çalışmalarının başarısını ölçmek adına, verilerin tamamı analiz edilir ve bu analizler raporlanır. Doğru bir analiz çalışması ve başarısız alanların değiştirilmesi de başka bir çalışmadır.

Tüm bu çalışmaların tek bir kişi tarafından gerçekleştirilmesi olanaksızdır. SEO çalışmaları tam bir ekip işidir. Bu sebeple SEO ajanslarından yardım almanız gerekir. SEO ajansları, arama motoru optimizasyonu konusunda size profesyonel yardımda bulunacaktır. Bu ajanslarda her bir çalışma için farklı bir uzman bulunabilir. Bu uzmanların her biri web sitenize profesyonel bir gözle bakacak ve çalışmaları bu doğrultuda ilerletecektir. Bu nedenle uzun vadede iyi bir sonuç almak için mutlaka profesyonel bir SEO ajansı ile çalışmalısınız.

Doğru SEO Ajansı Seçimi

SEO ajansı, web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmesini ve daha fazla görünür olmasını sağlayacaktır. Buna karşın her ajanstan aynı başarıyı beklemek mümkün değildir. Web sitenize dair SEO çalışmalarının başarılı olması için doğru ajans seçimi çok önemlidir.

Doğru SEO ajansı seçiminde şu faktörlere dikkat etmeniz fayda sağlayacaktır;

  • Ajansın ekibindeki çeşitliliğe dikkat etmelisiniz. Ajansta ne kadar fazla uzman bulunursa, çalışmalar o kadar kapsamlı ve nitelikli şekilde gerçekleştirilebilir.
  • Ajansın deneyimini dikkate alabilirsiniz. Deneyimli bir SEO ajansı, olası problemler ortaya çıkmadan önce önlem alacak ve ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacaktır.
  • SEO ajansı seçerken portfolyo ve referansları inceleyebilirsiniz. SEO ajanslarının referansları, daha önce ne tip işler yaptıklarını gösterecektir.
  • Faaliyet gösterdiğiniz sektörde çalışmaları bulunan SEO ajansları, size çok daha fazla katkı sağlayabilir.
  • Ajansın SEO çalışmaları dışında verdiği diğer hizmetleri de değerlendirebilirsiniz. Dijital dünyada geniş bir alanda hizmet veren SEO ajansları, muhtemelen çok daha geniş bir kadroyla, daha profesyonel çalışmalar yürütecektir.

SEO Çalışmalarının Doğru Adresi: Bilcod!

SEO çalışmaları, arama motorlarında üst sıralarda listelenmeniz, hedef kitlenize daha kolay ulaşmanız ve satış oranlarınızı arttırmanız bakımından oldukça önemlidir. Bu önemli çalışmaları doğru ve nitelikli bir şekilde yürütmek için doğru bir ajansa ihtiyacınız vardır.

Bilcod, SEO çalışmaları konusunda tüm beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Uzman ekibiyle her bir SEO çalışması profesyonel bir şekilde yürütülecektir. Siz de hemen Bilcod ile iletişime geçerek, web sitenizin ihtiyaçlarını öğrenebilir, kaliteli bir SEO çalışması hizmeti alabilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz: SEO Uzmanı